"Zelta mikrofona" balvu par gada klasiskās mūzikas albumu saņēmis Liepājas Simfoniskā orķestra, Vestarda Šimkus, diriģentu Gintara Rinkeviča un Atvara Lakstīgalas ieraksts "Vēja mirdzums". Savukārt kategorijā "Instrumentālās vai starpžanru mūzikas albums" balvu "Zelta mikrofons" saņēma dziedātājs Igo un Aivars Hermanis par ierakstu "igo/hermanis/dziesmas".


Kategorijā "Gada albums" un "Hiphopa mūzikas albums" balvu saņēmis hiphopa mākslinieks "ansis" par ierakstu "Liela māksla", savukārt par gada dziesmu atzīta hiphopa mākslinieka "Ozola" un mūziķa "Zebrene" kompozīcija "Antidepresanti", informē aģentūra LETA.


"Zelta mikrofonu" par gada debiju saņēma hiphopa māksliniece "Ūga" par ierakstu "LG ir HH".


Ar balvu mājup devās arī grupa "Kautkaili", kas saņēma "Zelta mikrofona" balvu kategorijā gada videoklips. Tāpat ar balvu godalgota "Dabas koncertzāles" koncertfilma "Geastrum. Basas kājas", kas uzvarēja kategorijā "Koncertieraksts video".


Savukārt balvu kā labākais radio hits saņēma grupu "Astro'n'out" un "Sudden Lights" dziesma "Haosā", bet balvu par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā saņēma bērnu vokālā studija "Knīpas un Knauķi".


Kategorijā "Alternatīvās vai eksperimentālās mūzikas albums" uzvaras laurus plūca mūziķa Jāņa Ruņģa ieraksts "Yggdrasil". "Zelta mikrofona" balvu kategorijā "Džeza vai fanka mūzikas albums" ieguva mūziķa Kārļa Vanaga un Latvijas Radio bigbenda ieraksts "Identities".


Par gada elektroniskās mūzikas albumu atzīts apvienības "Kasetes" ieraksts "Dialogue". Savukārt uzvaras laurus kategorijā "Indie mūzikas albums" plūca dziedātāja Alise Joste par ierakstu "Šākātā".


Kategorijā "Metāla mūzikas albums" balvu saņēma grupas "Tesa" ieraksts "Control". Savukārt par gada mūzikas albumu bērniem atzīts dziedātājas Lauras Polences ieraksts "Nu-ku-smalki-šiki-drū".


"Zelta mikrofona" balvu kategorijā "Popmūzikas albums" saņēma dziedātājs "Dons" par ierakstu "Tūrists", bet par gada rokmūzikas albumu atzīts grupas "Židrūns" ieraksts "Kovārņu mazbērniem".
Uzvaras laurus kategorijā "Šlāgera mūzikas albums" plūca mākslinieka Gunta Skrastiņa un maestro Raimonda Paula ieraksts "Nopietni pa jociņam". Tāpat šajā vakarā ar balvu mājās devās apvienība "Tautumeitas", kas saņēma "Zelta mikrofonu" kategorijā "Tautas vai pasaules mūzikas albums" par ierakstu "Dziesmas no Aulejas".


"Zelta mikrofona" balvu par labāko albuma dizainu saņēma "Policy Production" un fotogrāfe Elizabete Džeina Rubene par noformējumu grupas "Triānas parks" ierakstam "Kompozīcijas". Savukārt par uzņēmuma "Elektrum" gada dziesmu atzīta grupas "Carnival Youth" iedziedātā "Dzeguzes balss".


Otrdien, 17. martā, tiešraidē no Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma Mediju centra tika paziņoti aizvadītā gada spožākie ieraksti Latvijas mūzikā. Mūzikas ierakstu gada balvas tika pasniegtas 25.reizi.


Metālmākslinieka Armanda Jēkabsona izgatavotās "Zelta mikrofona" statuetes tika pasniegtas 22 kategorijās. Ceremonijā uzstājās maestro Pauls kopā ar Skrastiņu, grupa "Instrumenti" un dziedātāja Linda Leen. Mākslinieces Aija Andrejeva, Agnese Rakovska un Kristīne Pāže izpildīja visvairāk nominēto dziesmu – kopskaitā trīs kategorijās – "Laime šī". Tāpat izskanēja dziedātāja Ivo Fomina dziesmas "Tu man esi" un Andrejevas un mūziķa "Zebrenes" dziesmas "Šamanis" pirmatskaņojumi.


Šī gada Eirovīzijas dziesmas "The Moon is Rising" skatuves pirmatskaņojumu izpildīja dziedātāja Samanta Tīna, savukārt uz savas radošās darbības divdesmitgadi atskatījās reperis "Ozols" kopā ar "rolandu če". Ar priekšnesumiem uzstājās arī "Chris Noah", "Jāņa Ruņģa klātbūtne", debitante Loreta Reide un rokmūzikas apvienojums ar hip-hopu – "Nova koma" kopā ar reperiem "Edavārdi" un "Idus Abra".


Balvas laureātiem pasniedza kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA), ilggadējais "Zelta mikrofona" ceremonijas vadītājs "Fredis", "Radio Skonto" pārstāvis Valdis Melderis, "TV3" ētera personības Kristīne Garklāva un Arnis Krauze un "Spēlmaņu nakts" laureāts kategorijā "Labākais aktieris" Kārlis Reijers.


Savus kolēģus godināja arī tādi vairākas "Zelta mikrofona" balvas saņēmuši mūziķi kā "Prāta vētra", "Dzelzs vilks", "Arstarulsmirus", "Iļģi", dziedātāji Normunds Rutulis, Roberts Gobziņš, Lauris Reiniks, kā arī iepriekšējās ceremonijas laureāte kategorijā debija – "Patrisha". Mūziķus sveica arī Latvijas Izpildītāju un producentu apvienību (LaIPA) izpilddirektore Liena Grīna, "Radio Star FM" un portāla "Tvnet" pārstāvji.


Mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta mikrofons" organizē Latvijas skaņu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienība un "Micrec PM" sadarbībā ar LaIPA un Kultūras ministriju, kā arī ar uzņēmumu "Elektrum" un "Vivus.lv" atbalstu.