22.aprīlī Vitebskas (Baltkrievija) mākslas muzejā atklāj Liepājas fotokluba "Fotast" dalībnieces fotogrāfes un mākslinieces Irinas Tīres fotogrāfiju un zīmējumu izstādi „Dzirdēt noklusēto”.

Izstādē, kuras nosaukumam māksliniece izmantojusi liepājnieces Janas Egles dzejas rindas, būs skatāmi vairāki desmiti fotodarbu – portreti, klusās dabas, topošās māmiņas. Lai ekspozīcijai piešķirtu vairāk liepājnieciskuma, māksliniece ekspozīcijā iekļāvusi fotogrāfijas ar Liepājas simfoniskā orķestra mūziķiem uz Liepājas metālkalumu fona. Fotogrāfijas papildinās arī Liepājas skati Irinas Tīres zīmējumos – gan agrāk tapušos, gan nesen zīmētos.

Izstādes atklāšana Vitebskas mākslas muzejā paredzēta 22.aprīlī.

Irina Tīre: „Sākums šai izstādei meklējams Aivara un Ingas Kleinu rīkotajā plenērā „Pilsēta un jūra”, kurā pirms diviem gadiem iepazinos ar baltkrievu mākslinieci Natāliju Demšovu”.

Natālija Demšova pērn jau bija uzaicinājusi vienu no Liepājas plenēra dalībniecēm – rīdzinieci Agniju Ģērmani – izstādīt savus darbus Vitebskā.

Šogad Natālija Demšova, sadarbībā ar Vitebskas mākslas muzeju un Latvijas konsulātu Vitebskā, uzaicināja Irinu Tīri sarīkot personālizstādi Vitebskas mākslas muzejā, uzņemoties izstādes kuratores pienākumus.

Pateicoties Latvijas konsulāta Vitebskā vadītājai Dagnijai Lācei-Atei, Irinas Tīres darbi jau sasnieguši galamērķi, māksliniece pati ceļā dosies nākamās nedēļas nogalē, lai iekārtotu ekspozīciju un piedalītos tās atklāšanā.

Māksliniece atzīst, ka ir ļoti iepriecināta par šo ielūgumu, jo ar Vitebsku saistās viņas ģimenes vēsture – kādu laiku tur dzīvojis viņas tēvs, bet vectēvs – Kārlis Tīrs – strādājis par Vitebskas stacijas priekšnieku.