Viesnīcas "Promenāde" 2. stāvā Hika un Vites zālēs apskatāma mākslinieces Evijas Kūlmanes gleznu izstāde "Atspulgs ", portālu irliepaja.lv informēja biedrība "Mākslas pieskāriens".


Avoti, strauti, ezeri, upes un jūra, mainīgi un vilinoši visos gadalaikos. Mierpilni, pārdomu un klusuma piepildīti spoguļi, rotaļīgi,  krāsu piesātināti atspulgi, trakulīgas krāces, saules pielieti un vētraini viļņi – ar šo tematiku saistās mākslinieces Evijas Kūlmanes iecere veidot gleznu izstādi "Atspulgs".  Atspulgu tēma māksliniecei vienmēr bijusi īpaši tuva un gleznieciski aizraujoša. Izstādi papildina arī vairākās šās vasaras ziedu bagātības un saulainu noskaņu iedvesmotas gleznas.


Cilvēks tiecas pie ūdeņiem, meklējot mieru, harmoniju, pārdomas, bet arī piedzīvojumus, reizēm pat ļoti bīstamus, aizraujošus, tādēļ atspulgi ir mainīgi un ietver tik daudz dažādas, bagātīgas noskaņas. Evijas Kūlmanes gleznās ūdeņu atspulgi nav tikai dabas, bet arī cilvēka dažādu emociju, jūtu un domu atspoguļojums, tādēļ izstāde ir kontrastaina noskaņu ziņā, ietverot plašu krāsu un emociju gammu.


Īpaši Liepājas izstādei šovasar tapusi Evijas Kūlmanes glezna "Noktirne",

kura pirmo reizi būs apskatāma izstādē viesnīcā "Promenāde".


"Šīs gleznas iecere radās jau pirms vairākiem gadiem, šovasar pienāca īstais laiks un sajūtas, lai to īstenotu, priecājos, ka šī glezna vispirms būs apskatāma Liepājā, pilsētā, kura vienmēr iedvesmo un kurā prieks no jauna atgriezties. "Noktirne" ir ļoti īpaša glezna, kuru katram skatītājam jāsajūt pašam, vārdos pat negribas to aprakstīt, vajadzīgs mirklis klusuma, brīdis, lai apstātos un notvertu tās vēstījumu," saka Evija Kūlmane.  


Izstādē skatāms arī mākslinieces Evijas Kūlmanes Latvijas Mākslas akadēmijas maģistra diplomdarbs glezniecībā "Mirkļa spogulis", kurš lieliski sasaucas ar izstādes tēmu.


Evijas Kūlmanes glezniecībai ir raksturīgas gan maigu, sievišķīgu pieskārienu radītas poētiskas noskaņas, gan emocionāli piesātinātas, temperamentīgu un ugunīgu triepienu caurstrāvotas tēlainas ainavas. Evija Kūlmane ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijas maģistra grādu glezniecībā, Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura grādu scenogrāfijā, absolvējusi Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, kā arī ieguvusi foto dizaineres diplomu. Evijas Kūlmanes personālizstādes notiek regulāri dažādās Latvijas pilsētās, māksliniece piedalās arī grupu izstādēs un dažādos mākslas un kultūras projektos. Mākslinieces darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, Eiropā, ASV, Singapūrā un citviet pasaulē.


Izstāde līdz 2. decembrim atvērta katru dienu no pulksten 8 līdz 22.


Izstādi atbalsta viesnīca "Promenāde".