Svētdien, 15.maijā, Liepājā un sestdien, 21.maijā, Rīgā koncertēs pasaules atzinību guvušie, izcilie mūziķi – prēmijas par labāko Dž.Verdi skaņdarbu izpildījumu laureāte, soprāns Laura Lalazarjanca un izcilais Latvijas ērģelnieks un komponists, vairāk nekā simts simfoniskās mūzikas, ērģeļmūzikas, klaviermūzikas, kamermūzikas un kora mūzikas darbu autors Aivars Kalējs. Izsmalcinātajā programmā "Ave… Ērģeles un balss" skanēs pasaules mūzikas dārgumi – J.S.Baha, V.A.Mocarta, P.Kornēliusa, K.Sensānsa, L.Luci, A.Varlamova un citu komponistu ģeniālie skaņdarbi.

Pasākumi notiks Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē (Lielā iela 9, Liepāja) un Svētā Pāvila baznīcā (Deglava iela 1, Rīga). Šīs zāles ir slavenas ar brīnišķīgu akustiku un lieliskiem instrumentiem – Svētās Trīsvienības katedrālē atrodas pasaulē lielākās nepārbūvētās mehāniskās ērģeles, bet Svētā Pāvila baznīcā esošajām Walcker ērģelēm, kas iebūvētas 1912.gadā, pēc speciālistu teiktā, ir viens no labākajiem skanējumiem Rīgā.

Koncertu "Ave.. Ērģeles un balss" repertuārs ieinteresēs pat visprasīgākos klausītājus. Līdztekus nepārspētajiem Mocarta un Baha šedevriem skanēs izcilā franču komponista K.Sensānsa skaņdarbi, A.Varlamova emocionālās romances, slavenā Batistini un Kornēliusa lūgšana Ave Maria. Aivara Kalēja solo izpildījumā skanēs Š.Vidora tokāta fa mažorā, J.S.Baha simfonija re mažorā un citi.

Laura Lalazarjanca – slaveno pedagogu – Erevānas operas teātra solista, Erevānas Konservatorijas profesora Sergeja Davidjana un Lielā teātra solistes, Maskavas Konservatorijas profesores Klāras Kadinskas – audzēkne. Sadarbojusies ar izciliem orķestriem: Svetlanova Valsts akadēmisko simfonisko orķestri, kā arī orķestriem "Musica Viva", "New Moscow Ensemble". Piedalījusies neskaitāmos starptautiskos mūzikas festivālos, prestižā konkursa John Field International Competition (Dublina) žūrijas locekle. Ar panākumiem koncertē Itālijā, Vācijā, Armēnijā, Īrijā un citās valstīs. Īpaša nozīme Lauras daiļradē ir baroka laikmeta mūzikai – dziedātāja ir saņēmusi prēmiju par labāko Dž.Verdi skaņdarbu izpildījumu.

Aivars Kalējs – izcils latviešu komponists, ērģelnieks, pianists un pētnieks, vairāk nekā 100 simfoniskās mūzikas, ērģeļmūzikas, klaviermūzikas, kamermūzikas un kora mūzikas skaņdarbu autors. Piedalījies neskaitāmos starptautiskos ērģeļmūzikas festivālos, uzstājies prestižās koncertvietās visā pasaulē, tostarp Parīzes Dievmātes katedrālē, Vīnes filharmonijā, Vestpointas militārās akadēmijas kadetu koncertzālē, kur atrodas pasaulē lielākās ērģeles, u.c.

Biļetes uz koncertiem var nopirkt "Biļešu serviss" tīklā internetā. Organizē "Starptautiskais talantu centrs".