Aleksandra Čaka balvai nominēti 14 autori un kolektīvi, arī Liepājas teātra izrāde "Spēlē, spēlmani!", informēja Rīgas domes kultūras iestāžu apvienības mediju un komunikācijas projektu vadītāja Ilona Brūvere.

Aģentūru LETA ziņo, ka Čaka balvai nominēts Valda Rūmnieka un Andreja Miglas biogrāfiskais romāns "Čaks", Aivara Vilipsona "Sumpurņa suneti", Vinetas un Daces Leimaņu mācību filmas "Aleksandra Čaka muzejs" un "Bohēma", Liepājas teātra izrāde "Spēlē, spēlmani!", Uģa Brikmaņa režijas darbs pie lielkoncerta "Meistars, Dziesma. Leģenda", Aleksandra Čaka dzejas izlase "Spoguļi" krievu valodā, Sergeja Moreino tulkojumā, Pēra Nīlsena "Čaka dzejas izlase" dāņu valodā, Ērika Grigolijas Čaka poēmas "Mūžības skartie" tulkojums gruzīnu valodā, Valda Lūriņa un Andreja Miglas dzejas un tēlojumu iestudējums "Rīga, mana Rīga" Radioteātrī, Māra Bērziņaromāns "Titāna skrūves", Māras Izvestnijas veidotā bibliogrāfija "Aleksandrs Čaks", Līgas Knēziņas grāmata "SMS", mākslinieces Vinetas Kaulačas urbāno darbu sērija un Aleksandra Čaka dzejas, dziesmu CD un dzejoļu grāmata "Domās par tevi", izdevējs - Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis-muzejs un Iveta Mielava "Upe tuviem un tāliem".

Dzejnieka Aleksandra Čaka balva šogad tiks pasniegta sesto reizi. To 2001. gadā iedibina Čaka biedrība sadarbībā ar Rīgas domi, lai rosinātu inovatīvu un mākslinieciski augstvērtīgu radošu darbu rašanos par pilsētas tēmu un popularizētu izcilā latviešu dzejnieka daiļradi.
10.oktobra sēdē žūrijas komisija vienojās par balvas laureātiem visās nomināciju kategorijās. Žūrijas komisijas darbā šogad piedalās Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane un Kultūras .pārvaldes priekšniece Dzidra Šmita, literatūras zinātniece Andra Konste, dzejnieks Edvīns Raups, dzejnieks un publicists Viktors Avotiņš, arhitekts Gundars Vērpe, Memoriālo muzeju apvienības direktore Rita Meinerte, Aleksandra Čaka memoriālā dzīvokļa-muzeja direktora vietniece Solvita Lapiņa, Kultūras iestāžu un amatierkolektīvu nodaļas vadītāja Ilona Vanadziņa.

Čaka balvas pasniegšanas ceremonija notiks Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē 26. oktobrī pulksten 19. Aleksandra Čaka balvu piešķir reizi divos gados divās nominācijās.

Balvas fonds ir 1500 latu, no kura nav atskaitīti nodokļi. Dibinātāji var piesaistīt sponsoru līdzekļus balvas palielināšanai.

Kandidātus balvai var izvirzīt Aleksandra Čaka biedrība, Rīgas dome, laikrakstu un žurnālu redakcijas, grāmatu apgādi, kultūras institūcijas un sabiedriskās organizācijas, Aleksandra Čaka biedrības biedri.