Liepājas teātris, kā ierasts, augustā atsācis darbu pēc vasaras atvaļinājumiem – otrdien, 1.augustā, uz pirmo mēģinājumu bija pulcējušies Mazās zāles iestudējuma "Svešā āda" trupa, portālam irliepaja.lv pastāstīja teātra valdes priekšsēdētājs Herberts Laukšteins.


Pirmizrāde pirmajai abonementu izrādei – Svešā āda", ar kuru teātris atklās savu 117.sezonu, paredzēta 22.septembrī, un tā ir Ingas Krasovskas debija Liepājas teātrī kā režisorei. Iepriekš Krasovska bijusi daudzu Liepājas teātra iestudējumu kustību konsultante.


Iestudējums veidots pēc Daces Rukšānes populārā romāna "Krieva āda" motīviem. Lugas centrā ir divu sieviešu – mātes un meitas – likteņi pēckara okupētajā Liepājā. Romānu dramatizējusi Liepājas teātra aktrise Laura Jeruma. Lomās redzēsim Inesi Kučinsku, Agniju Dreimani un Kārli Artejevu.


Izrāde tiks spēlēta uz teātra mazās skatuves koncertzālē "Lielais dzintars".


Taču, kā pastāstīja Laukšteins, pirmā pirmizrāde teātrim paredzēta jau šās nedēļas nogalē – 4. augustā Valmieras vasaras teātra festivālā. Iestudējuma pamatā ir psihologa un dramaturga Nila Saksa Konstantinova skolas vecuma jauniešiem rakstīts darbs "Vairs nevienu". To iestudējis režisors Dmitrijs Petrenko. Valts Skuja, Kintija StūreunKarīna Tatarinova.


Savukārt nākamnedēļ teātris dosies uz Rīgu, skatītājiem piedāvājot divus iestudējumus Dailes teātrī. Otrdien, 8. augustā, pulksten 19 rīdziniekiem būs iespējams noskatīties Rolanda Atkočūna iestudēto izrādi "Pilnīgi svešinieki", bet 9. un 10. augustā pulksten 19 – Regnāra Vaivara iestudēto mūziklu "Purva bridējs ugunī", kam par pamatu ņemti Rūdolfa Blaumaņa darbu motīvi.


Sākot no 18.augusta, teātris skatītājiem Liepājā piedāvās Herberta Laukšteina režisēto "Latviešu rokenrolu" – koncertu, kas tapis cikla "Vasaras  vakari Liepājas teātrī" ietvaros. Koncerta programmā izskan grupu "Pērkons", "Jumprava", "Sīpoli’, "Līvi" un citu iemīļotu mūziķu radītās dziesmas Liepājas teātra aktieru izpildījumā. Koncertā piedalās aktieri – Agnese Jēkabsone, Anete Berķe, Everita Pjata-Gertnere, Agnja Dreimane, Kintija Stūre, Madara Kalna, Viktors Ellers, Kaspars Kārkliņš, Mārtiņš Kalita, Valts Skuja, Kārlis Artejevs, Hugo Puriņš, kā arī mūziķi Normunda Kalniņa vadībā.


Savukārt no 1.septembra teātris skatītājiem piedāvās otru Herberta Laukšteina iestudēto koncertu ciklā "Dziesmas Liepājas teātrim", kas arī tapis cikla "Vasaras vakari Liepājas teātrī" ietvaros. Šajā koncertā Liepājas teātra aktieri satiksies, lai izpildītu dziesmas no izrādēm, kas senāk vai gluži nesen bijušas Liepājas teātra repertuārā. Koncertā izskan dziesmas no izrādēm "Princis un ubaga zēns", "Dāmu paradīze", "Lilioms", "Piafa", "Agrā rūsa", "Trīs draugi" u.c. Aktierus pavadīs Liepājas mūziķi Normunda Kalniņa vadībā.


Kā pastāstīja Laukšteins, 26.augustā teātris aicinās skatītājus uz populāro Atvērto teātra dienu (pērn – Atvērto durvju diena), iepazīstinot ar teātra aizkulisēm, kuras ikdienā skatītājiem nav pieejamas, kā arī izrādīs 2022./2023. sezonas "Spēlmaņu nakts" balvai vairākās nominācijās pieteikto Elmāra Seņkova iestudējumu "Grieķi".


Augustā paredzēta virkne viesizrāžu Latvijā, mēneša nogalē – ikgadējā sezonas atklāšanas kopsapulce, bet septembrī iestudējuma "Vilki" trupa dosies viesizrādēs un ASV.


Jauno sezonu teātris iesāks bez diviem štata aktieriem – kā, pastāstīja teātra vadītājs, saņemti divi atlūgumi. No premjera Egona Dombrovska jau pērnajā decembrī, bet šovasar, 17.jūnijā, arī no jaunās aktrises Madaras Viļčukas.