Liepājas teātrī notiek intensīvs darbs, lai 9. novembrī skatītāju vērtējumam nodot sadzīvisku traģikomēdiju „Gogolmogols”, ar kuru Liepājas teātrī debitēs režisors Regnārs Vaivars.

Režisors iestudējumam pielāgojis un lokalizējis ukraiņu dramaturģes Natālijas Vorožbitas lugu.

„Ir forši – līdz šim šajā teātrī neko neesmu iestudējis, bet man patīk – gan pilsēta, gan darbs ar aktieriem. Domāju, ka izrāde būs interesanta,” spriež Vaivars.

Kādā Latvijas nostūrī ierodas divi franču puiši – Lūkass un Damiens. Pēc kopā pavadīta vakara ar vietējiem, atklājas, ka nakts laikā notikusi slepkavība. Paši pret savu gribu viņi spiesti uzkavēties vēl trīs dienas un trīs naktis..

Iestudējums tiek veidots savdabīgā un mistiskā manierē vairākos slāņos. Darbība notiks divstāvīgā dekorācijā, vienlaicīgi radot iespēju skatītājiem redzēt gan to, kas notiek virszemē, gan to, kas zem zemes – pagrabā.

Lai radītu intrigu, režisors vēl piebilst, „nu tas būs tāds lidojums sapnī un īstenībā, jo šīs Latvijas naktis nebūt nebūs tik klusas, kā sākumā šķita”.

Lomās: Kaspars Kārkliņš, Viktors Ellers, Sandis Pēcis, Egons Dombrovskis, Armands Kaušelis, Edgars Pujāts, Everita Pjata, Agnese Jēkabsone, Inese Kučinska un Anita Kvāla.

Radošajā komandā kopā ar režisoru strādā arī scenogrāfs Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece Anta Priedīte un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Izrādi iespējams noskatīties arī 10. un 25. novembrī, kā arī 14. decembrī.