Svētdien, 17.jūlijā, Sv. Trīsvienības katedrālē izskanēs jau trešais vasaras ērģeļmūzikas cikla koncerts, šoreiz ērģelniece Larisas Carjkovas izpildījumā.

Ērģeļmūzikas vasara Liepājā rit pilnā sparā. Pēc remontdarbiem maijā un jūnijā, Sv. Trīsvienības katedrāles ērģeles ieguvušas izlīdzinātu skanējumu un sniedz koncerta apmeklētājiem baudpilnus mirkļus svētdienu pēcpusdienās. Jau aizritējuši divi skanīgi koncerti.

Arī 17. jūlijā katedrālē turpināsies ierastais koncertu ritms. Šoreiz liepājniekus un pilsētas viesus priecēs ērģelniece Larisa Carjkova. Enerģiskā māksliniece ar interesantām programmām Liepājā viesojusies katru vasaru un šogad līdzās iemīļotajiem Baha un Vidora opusiem pievienos arī latviešu komponistu Garūtas, Zemzara un Dubras skaņdarbus ērģelēm.

Larisa Carjkova 2001.gadā iestājusies J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur 2005. gadā ieguvusi bakalaura grādu docenta Jura Žvikova klavieru klasē, bet 2009. gadā – maģistra grādu ērģeļspēlē pie profesora Tālivalža Dekšņa.

Meistarību papildinājusi Štutgartes Mūzikas un drāmas augstskolā pie profesoriem Ludgera Lomana un Jona Laukvika. XI Starptautiskajā ērģeļu akadēmijā “Leufsta Bruk”, Zviedrijā (2006), Štutgartes ērģeļu akadēmijā Vācijā (2010), VI Starptautiskā Ērģeļu vasaras akadēmijā Viļnā (2011), X Crescendo jauno mūziķu vasaras akadēmijā Ungārijā (2013), kā arī pie vairākiem ievērojamiem Eiropas ērģelniekiem.

Aktīvi piedalās konkursos un festivālos Latvijā un Lietuvā. 2010. gadā kopā ar ērģelnieci Gunu Kisi nodibinājusi ikgadēju tradīciju dzimtajā Latgalē – labdarības festivālu “Latgales ērģeļu dienas”. Tā mērķis ir attīstīt ērģeļmūzikas kultūru Latgalē un veicināt līdzekļu piesaisti Latgales ērģeļu restaurācijas darbiem.

Kopš 2014.gada ir Rīgas Lutera (Torņakalna) baznīcas ērģelniece un mūzikas dzīves vadītāja.

17.jūlija programma Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē
J.S. Bahs – Prelūdija un fūga Es dur (BWV 552)
Im. Zemzaris – Pastorāle
L. Garūta – Meditācija
R. Dubra – Piedodošās gaismas litānija
Š.M.Vidors – Adagio un Tokāta no 5. simfonijas ērģelēm