Ikgadējais literatūras festivāls "Prozas lasījumi" šogad no 2.–12.decembrim norisināsies tiešsaistē un būs skatāms festivāla mājaslapā www.prozaslasijumi.lv. Oktobrī tika izsludināts stāstu konkurss "Pandēmijas laika stāsti", kurā piedalīties varēja jebkurš interesents. Šodien žūrija paziņojusi piecus konkursa laureātus, informē vietne rakstnieciba.lv.

Jau otro gadu festivāls norisināsies pandēmijas apstākļos un, atbilstoši situācijai, atvērtā stāstu konkursa tēma šogad bija "Pandēmijas laika stāsti". Konkursam stāstus iesniedza 20 autori, un žūrija izvēlējās piecus laureātus. Žūrijas sastāvā bija rakstnieks, Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Arno Jundze, literatūrzinātnieks un kritiķis Arnis Koroševskis un filosofs, rakstnieks un publicists Ilmārs Šlāpins.

Konkursa uzvarētāju stāsti:
Elīna Smoļaka "Kandidāti"
Džeina Šteinberga "Bērētava"
Dzintars Hmieļevskis "Pirmā Advente"
Sandra Dieziņa "Akmens sirds"
Digna Degtjarova "Purva bridēji"

Laureāti savus stāstus lasīs īpašā "Prozas lasījumu" pasākumā decembrī.

Festivāls "Prozas lasījumi" norisinās kopš 1995. gada un ir kļuvis par noturīgu un gaidītu pasākumu Latvijas kultūras ainavā, un tā ietvaros ir iespēja redzēt un dzirdēt pašu svaigāko, aktuālāko, kas šobrīd top un nesen ir tapis Latvijas literatūrā. Kopš 2016. gada festivālu rīko Latvijas Rakstnieku savienība. Projekts tiek īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes atbalstu.

Pasākuma pilna programma tiks izziņota novembra vidū. Aktuālā informācija par festivāla "Prozas lasījumi" norisēm pieejama sociālās saziņas vietnē https://www.facebook.com/ProzasLasijumi un mājaslapā prozaslasijumi.lv