Latvijas Teātra darbinieku savienība ar Kultūras ministrijas, Borisa un Ināras Teterevu fonda un Rīgas domes atbalstu 23. novembrī Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā Dailes teātrī organizē 30. Gada balvas teātrī "Spēlmaņu nakts" (2022./2023. gada sezonas) apbalvošanas ceremoniju, kurā balvas "Par mūža ieguldījumu skatuves mākslā" pasniegs kādreizējai Liepājas teātra, tagad Latvijas Nacionālā teātra aktrisei Lolitai Caukai un Valmieras drāmas teātra aktierim Agrim Māsēnam.


Teātra zinātniece, Latvijas Nacionālā teātra literārā padomniece Ieva Struka par Lolitu Cauku raksta:


"Latvijas Nacionālā teātra aktrises Lolitas Caukas (dzimusi 1946. gada 6. aprīlī) mūža ieguldījums Latvijas teātrī nav mērāms kultūras gramos vai kilogramos un pat ne Skatuves naglu smagumā, to veido nospēlētās lomas uz Liepājas teātra skatuves agrā jaunībā, kad jūra līdz ceļiem un varoņlomas cita pēc citas. To veido sākotnēji tukšāki gadi un mazāki uzdevumi, bet dzimtajā Rīgā, precīzāk, Nacionālajā jeb tolaik Drāmas teātrī. To veido aizvien skaistākas un sarežģītākas lomas pusmūžā un mūža otrajā pusē, apliecinot, ka aktiera profesija prasa ne tikai daili, bet arī drāmu, proti, dziļumu, empātiju un plašu redzesloku. To veido deviņi gadi Latvijas Teātra darbinieku savienības vadītājas amatā laika posmā, kad jāatrod jauns saturs pagalam zudušai veco laiku godībai. Lolita Cauka to atrod sociālo rūpju un radošo projektu veselīgā sintēzē, piedaloties pirmajās cīņās par radošo personu likumisku aizsardzību. Un tomēr – teātris, te paveiktais ir jāmin pirmām kārtām, lai mūža ieguldījums taptu visiem acīmredzams – par Blaumaņa Kristīni vai Hauptmaņa Rozi Berndu lai runā liepājnieki, mēs no Latvijas Nacionālā teātra gribam izcelt Lolitas Caukas spoži nospēlētās lomas – Mariju Fokenhofu "Leģendā par kādu mūžu", Lindu "Ceļojošā komija galā", Kukuškinu "Ienesīgā vietā", Irmi Zīverta "Minhauzena precībās", Violetu Vestoni "Osedžas zemē", Indrānu māti Blaumaņa "Indrānos", Aspaziju "Raiņa sapņos", Kalponi "Asins kāzās", Sievieti zaļā "Pērā Gintā", Hērodiju "Salomē", Ortu "Pūt, vējiņi!". Ceļu, kas noiets no Mihaila Kublinska izrādēm līdz pārliecinošai sadarbībai ar teātra jaunajiem režisoriem. Ceļu, kurā likts lietā gan asais prāts un ne mazāk spicā humora izjūta, emocijas un nevainojamā fiziskā forma, kā arī godprātība un saasināta taisnīguma izjūta. Tāpat, runājot par Lolitu un viņas mūžu, jāpiemin viņas līdzdalība Siguldas Opermūzikas svētku tradīcijas tapšanā un nostiprināšanā. Pretimnākšana visām jaunajām idejām, atvērtība mākslas iespaidiem un nerimstoša interese par teātra procesu Latvijā un ārpus tās. Daudzās sarunas par mākslu un teātra jēgu ar kolēģiem no visām Latvijas Nacionālā teātra paaudzēm."


Balvu "Par mūža ieguldījumu skatuves mākslā" saņēmuši arī ar Liepājas teātri saistītie Oļģerts Kroders, Leonīds Locenieks, Astrīda Kairiša, Jānis Dreiblats un Imants Kalniņš.