Reaģējot uz "Covid–19" krīzes radīto negatīvo ietekmi uz Liepājas teātri, šodien uz pirmo attālināto sēdi sanākusi ar kultūras ministra rīkojumu izveidota darba grupa, kas mēģinās rast vienotu risinājumu nacionālas nozīmes reģionālo profesionālo teātru pārvaldībai un finansēšanai, veicinot valsts un pašvaldību sadarbību.

Kā aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas (KM) Sabiedrisko attiecību nodaļa, kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) paudis gandarījumu, ka attiecībā uz Liepājas teātra situāciju "turēts solījums un rasts risinājums", īstermiņā Liepājas pilsētas domei atrodot nepieciešamo finansējumu 250 299 eiro apmērā. Teātris un pašvaldība gan atbalstu gaidīja no valsts.

"Pie ilgtermiņa risinājuma izstrādes šodien darbu uzsākam īpaši izveidotā darba grupā," atzīmējis Puntulis, akcentējot, ka "nav pieļaujama situācijas atkārtošanās, kurā profesionāls teātris krīzes apstākļos paliek bez atbalsta".

Darba grupas nacionālas nozīmes reģionālo profesionālo teātru pārvaldības un finansēšanas modeļa izstrādei vadītājs ir KM valsts sekretāres vietnieks kultūrpolitikas jautājumos Uldis Zariņš, un tajā strādās arī KM Nozaru politikas nodaļas vadītāja Iluta Treija, Finanšu ministrijas Budžeta departamenta izglītības, zinātnes, kultūras, sporta finansēšanas nodaļas vadītāja Līga Šulca.

Tāpat darba grupā strādā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Reģionālās attīstības plānošanas nodaļas vecākā eksperte Veronika Jurča, Latvijas Pašvaldību savienības padomniece izglītības un kultūras jautājumos Ināra Dundure, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks kultūras un sporta jautājumos Atis Deksnis, Liepājas pilsētas domes izpilddirektors Ronalds Fricbergs, Valsts kultūrkapitāla fonda Teātra mākslas nozares ekspertu komisijas priekšsēdētāja Zane Kreicberga.

Darba grupas locekle ir arī Latvijas Teātra padomes priekšsēdētāja, Latvijas Teātru darbinieku savienības priekšsēdētāja Daiga Šiliņa–Gaismiņa, Liepājas teātra valdes priekšsēdētājs Herberts Laukšteins, Valmieras drāmas teātra valdes locekle Evita Ašeradena, Daugavpils teātra valdes loceklis Oļegs Šapošņikovs un Dailes teātra valdes loceklis Juris Žagars.

Darba grupai ziņojums par iespējamo Liepājas teātra pārvaldības un finansēšanas modeli, lai risinātu Liepājas teātra darbības ilgtspēju, jāizstrādā un kultūras ministram jāiesniedz līdz nākamā gada 15.februārim, savukārt ziņojums par iespējamo nacionālas nozīmes reģionālo profesionālo teātru pārvaldības un finansēšanas modeli – līdz 2021.gada 1.augustam, skaidroja Kokale.

unsplash.com