LSM.lv sadarbībā ar Latvijas Teātra darbinieku savienību un Latvijas teātriem aicina piedalīties "Spēlmaņu nakts" skatītāju simpātijas balsojumā un izdarīt savu izvēli par 2019./ 2020. gada sezonas labāko izrādi, aktieri un aktrisi. Liepājniekiem ir iespēja nobalsot arī par Liepājas teātra izrādi "Šekspīrs" un Inesi Kučinsku Ričarda III lomā.

Uz skatītāju balvu pretendē "Spēlmaņu nakts" balvai kategorijās "Gada aktrise" un "Gada aktieris" nominētie mākslinieki, savukārt par skatītāju balvu gada izrādei sacenšas visas izrādes, kas nominētas kategorijās "Gada lielās formas izrāde", "Gada mazās formas izrāde", "Gada izrāde bērniem" un "Gada izrāde pusaudžiem".

Balsojums sākas 2.novembrī pulksten 9 un norit līdz 19.novembra pulksten 23.59. Balsot par saviem favorītiem iespējams vienu reizi dienā, autorizējoties ar savu sociālo mediju profilu vai epastu.

Skatītāju balsojuma dalībniekiem šogad ir iespēja laimēt biļetes uz kādu no nominētajām teātra izrādēm. Pēc balsojuma beigām tiks izlozēti pieci dalībnieki, kas katrs iegūs divus ielūgumus uz vienu no nominētajām izrādēm.

Visi balsojuma dalībnieki automātiski tiek reģistrēti dalībai izlozē. Ar uzvarētājiem sabiedrisko mediju portāls LSM.lv sazināsies personīgi nedēļas laikā pēc balsojuma beigām.

"Spēlmaņu nakts 2020" skatītāju balvas ieguvējus paziņos 23.novembrī Liepājā. Publikācija par balsojumu portālā lsm.lv.

23. novembrī Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā LTV1, LSM.lv un Latvijas Radio 1 tiešraidē pulksten 21.10 varēs vērot un klausīties Gada balvu teātrī "Spēlmaņu nakts" no Liepājas. "Spēlmaņu nakts" balvas tiks pasniegtas 27. reizi.

Gada balvu teātrī "Spēlmaņu nakts" 2019./ 2020. gada sezonā finansē Latvijas Republikas Kultūras ministrija, organizē Latvijas Teātra darbinieku savienība (LTDS), līdzfinansē Liepājas pilsētas pašvaldība, atbalsta Rīgas dome, Latvijas Profesionālo aktieru apvienība, informatīvi atbalsta portāls LSM.lv, Latvijas Televīzija, Latvijas Radio,  žurnāls "Ieva", informatīva un analītisku domu telpa kroders.lv, Latvijas Kultūras akadēmija, Liepājas teātris, informē LTDS Radošās daļas projektu koordinators Ričards Vorobjovs.