Skats no iestudējuma "Grimmi". Foto: Liepājas teātris.


Portāls "Lsm.lv" sadarbībā ar Latvijas Teātra darbinieku savienību (LTDS) un Latvijas teātriem aicina piedalīties "Spēlmaņu nakts" skatītāju simpātijas balsojumā un izdarīt savu izvēli par 2021./2022.gada sezonas labāko izrādi, aktieri un aktrisi, aģentūru LETA informēja LTDS pārstāvis Ričards Vorobjovs.


Viņš atzīmēja, ka skatītāju simpātijas balvas pretendenti ir "Spēlmaņu nakts" balvai kategorijās "Gada aktrise" un "Gada aktieris" nominētie mākslinieki, savukārt par skatītāju simpātijas balvu gada izrādei sacenšas visas 15 izrādes, kas nominētas kategorijās "Gada lielās formas izrāde", "Gada mazās formas izrāde" un "Gada izrāde bērniem un/vai pusaudžiem".


Kategorijā "Gada izrāde" var nobalsot par režisora Elmāra Seņkova iestudējumu "Grimmi" Liepājas teātrī, režisora Timofeja Kuļabina iestudējumu "Kokvilnas lauku vientulībā" Dailes teātrī, autoru Elīnas Gediņas, Rūdolfa Gediņa, Kristas Dzudzilo un Reiņa Dzudzilo iestudējumu "Ļoti labas minūtes" Dailes teātrī, režisora Alvja Hermaņa iestudējumu "Post Scriptum" Jaunajā Rīgas teātrī.


Tāpat interesenti var nobalsot par režisora Lukaša Tvarkovska iestudējumu "Rotkho" Dailes teātrī, režisora Viestura Roziņa iestudējumu "Dzīvnieku ferma" Daugavpils teātrī, režisora Mārtiņa Eihes iestudējumu "Kalendārs mani sauc" Valmieras Drāmas teātrī, režisores Ineses Mičules iestudējumu "Kam bail no Virdžīnijas Vulfas?" Valmieras Drāmas teātrī, režisores Lauras Grozas iestudējumu "Keruaka ceļš" Dailes teātrī.


Kategorijā "Gada izrāde" var nobalsot arīdzan par režisora Reiņa Botera iestudējumu "Nēmiz pal!" teātra trupā "Kvadrifrons", režisores Paulas Pļavnieces iestudējumu "Dakteris Aikāsāp" Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, režisora Edgara Niklasona iestudējumu "Katliņpauris" Latvijas Leļļu teātrī, režisores Vijas Blūzmas iestudējumu "Kā Brālītis Trusītis uzvarēja Lauvu" Latvijas Leļļu teātrī, režisora Jāņa Znotiņa iestudējumu "Mēs, roks, sekss un PSRS" Valmieras Drāmas teātrī, režisora Seņkova iestudējumu "Otello" teātra apvienībā "esARTE".


Kategorijā "Gada aktrise" var nobalsot par Danu Bjorku, Jekaterinu Frolovu, Čulpanu Hamatovu, Lauru Siliņu un Elīnu Vāni, savukārt kategorijā "Gada aktieris" var nodot balsi par Igoru Čerņavski, Eduardu Johansonu, Mārtiņu Liepu, Jakovu Rafalsonu un Kasparu Zvīguli.


Balsojums noritēs līdz 19.novembra pulksten 23.59. Balsot par saviem favorītiem iespējams vienu reizi dienā, autorizējoties ar savu sociālo mediju profilu vai epastu.


Skatītāju balsojuma dalībniekiem šogad ir iespēja laimēt biļetes uz "Spēlmaņu nakts" balvai nominētajām teātra izrādēm un apbalvošanas ceremoniju. Pēc balsojuma beigām tiks izlozēti pieci dalībnieki, kas katrs iegūs divus ielūgumus uz vienu no nominētajām izrādēm un viens dalībnieks, kurš saņems divus ielūgumus uz 23.novembra "Spēlmaņu nakts" apbalvošanas ceremoniju.


Visiem balsojuma dalībniekiem būs iespēja reģistrēties dalībai izlozē. Ar uzvarētājiem Latvijas Teātra darbinieku savienība sazināsies personīgi.


"Spēlmaņu nakts" skatītāju balvas ieguvējus paziņos 23.novembrī apbalvošanas ceremonijas laikā.