Sestdien, 6.jūnijā, pulksten 17 Rundāles pils Baltajā zālē izskanēs koncerts "Stravinskis un Štrauss", kā arī tiks prezentēts jaunais LSO kompaktdisks.

Koncerts "Stravinskis un Štrauss" norisināsies koncertcikla "Liepājas skaņas Rundāles pilī" ietvaros. Koncertā piedalīsies Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) pūšaminstrumentu sastāvs diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā, kā arī solists Juris Žvikovs (klavieres).

Tajā paša dienā Rundāles pils Baltajā zāle notiks ne tikai koncerts "Stravinskis un Štrauss", bet arī Liepājas Simfoniskā orķestra (diriģents Atvars Lakstīgala) un komponista Pētera Vaska kompaktdiska Pēteris Vasks "Sala – Musica appassionata – Credo" prezentācija.

Divi no kompaktdiskā iekļautajiem skaņdarbiem – "Sala" un "Credo" – tika ierakstīti pirmoreiz.

Pēteris Vasks ir dzimis aizputnieks, tāpēc komponistam īpašs prieks, ka ierakstu veicis Liepājas Simfoniskais orķestris.

"Gadiem ejot, arvien vairāk sevī jūtu kurzemnieku, Kurzemes noskaņas, tāpēc man ir sevišķs prieks, ka šo ierakstu veica Kurzemes vienīgais simfoniskais orķestris. Liepāja bērnībā man likās sapņu pilsēta – tur bija mūzikas skola, tajā laikā arī opera un, skat, kā ir noticis, ka pēc gadu desmitiem Liepājas orķestris ieraksta manas mūzikas disku ar man nozīmīgiem simfoniskiem skaņdarbiem, ne par velti viens saucas "Credo" [no latīņu valodas ‘es ticu’]. Orķestrī mana mīļākā sastāvdaļa ir stīgas, viens no skaņdarbiem ir tieši tām," saka komponists Pēteris Vasks.

Kompaktdiska skaņdarbus komponists izvēlējies kopā ar diriģentu Atvaru Lakstīgalu, ieraksts tapis Liepājas Latviešu biedrības namā, izdevējs ir vācu ierakstu kompānija "Wergo".

"Viss ir ierakstīts un paveikts ar mīlestību, ar sevis ziedošanu mūzikai katrā skaņā, un tādu emocionāli milzīgu atdevi, kaut arī bija visādas grūtības... Bet rezultāts ir ļoti veiksmīgs. Esmu ļoti priecīgs par šo disku. Varbūt ar laiku taps vēl kāds ieraksts ar Liepājas Simfonisko orķestri," saka Vasks.

Kompaktdiskus ar komponista Pētera Vaska un diriģenta Atvara Lakstīgalas autogrāfiem būs iespējams iegādāties 6. jūnijā pēc koncerta Rundāles pilī.

Biļetes nopērkamas "Biļešu Paradīzes" kasēs visā Latvijā un www.bilesuparadize.lv, kā arī stundu pirms koncerta norises vietā.