Sestdien, 5.novembrī, pulksten 17 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē ar 25 gadu jubilejas koncertu viesosies rokgrupa "Tumsa".

Grupas dalībnieki par šo notikumu saka: "Paši neticam, ka "Tumsai" ir jau 25!  Mēs klausāmies, ka "Remix", "Opus Pro", "Pērkons", "Līvi" svin 30 un cik tur gadus, un tas šķiet normāli. Uz viņu koncertiem paši skrējām. Mums pašiem vienmēr ir šķitis, ka "Tumsa", salīdzinājumā ar mūsu grandiem, ir jauna grupa, bet te pēkšņi izrādās, ka paši esam grandi, kas sasnieguši cienījamu vecumu – 25 gadus. Vispār jau Latvijā nav daudz grupu, kas varētu lepoties ar tādu gadu skaitli savā kontā. "Tumsa" var, un turklāt ar gandrīz nepārtrauktu koncertdarbību. Tāpēc, kā teica, viens visiem labi zināms mūsu grupas dalībnieks: "Svinam dzīvi!" Un "Tumsa" svinēs..."

Par godu šim notikumam grupa laidusi klajā jaunu singlu ar nosaukumu "Varbūt". "Kā jau vienmēr, arī šīs dziesmas autori ir visi grupas dalībnieki, taču šoreiz noteikti jāizceļ fakts, ka pirmo reizi skaņdarba kaldināšanā roku ir pielicis "Tumsas" jaunais draugs – taustiņinstrumentālists Dāvis Ābrams, kura ideja tika tālāk apaudzēta ar katra dalībnieka rokrakstu un instrumentu," par jauno dziesmu stāsta grupas solists Valters Frīdenbergs, kurš ir dziesmas teksta autors. Viņš arī uzsver: katrs jaunais "Tumsas" skaņdarbs ir atsevišķs stāsts ar savu nokrāsu, ar savu stilu un iezīmēm, tomēr "kopējā dziesmu sajūta arvien ir un paliek ar "Tumsas" dvēseli jau nemainīgi 25 gadu garumā." Savukārt par dziesmas nosaukumu Valters teic: "Katram mums ir savs dzīves "varbūt", šāds ir "Tumsas" "Varbūt"."

Jubilejas tūrē, kurā skanēs gan grupas lielākie hīti ("Karaļnams", "Lietusdārzs", "Kad Ēģiptē sniegs", "Es esmu mazliet dons Kihots", "Pārāk daudz", "Pat nejautā", "Satīties sapīties" u.c.), gan citas dziesmas, piedalīsies grupas pašreizējais sastāvs: Jānis Daugalis (basģitāra), Haralds Drekslers (ģitāra), Kaspars Boroduško (sitaminstrumenti), Valters Frīdenbergs (balss, akustiskā ģitāra), Dāvis Ābrams (taustiņinstrumenti) un viesmākslinieks Oskars Kurdeko (perkusijas). Paredzams, ka vairākos koncertos varētu piedalīties īpašie viesi (piedalīties īpašie viesi (Annija Putniņa, Aija Andrejeva, "Crazy Dolls", "PER", "Sovvaļnīks", "Dabasu Durovys" u.c.), ņemot vērā to, ka savas darbības laikā "Tumsa" sadarbojusies ar daudziem pazīstamiem un populāriem mūziķiem.

Grupas jubilejas tūres koncerti vēl gaidāmi:
17.novembrī – Kultūras pilī "Ziemeļblāzma"
18.–19.novembrī – uz prāmja "Tallink".

"Tumsas" jaunākais singls "Varbūt"

https://youtu.be/vOicTUod4O4