Ceturtdien, 22.oktobrī, pulksten 19 Latvijas 1.Rokkafejnīcā Rīgā apgāds "Jumava" kopā ar izdevniecību "MicRec" atvērs Aivaram Brīzem veltīto grāmatu "Dzelzsgriezējs un dūja".

Vienlaikus klajā nācis arī Aivara Brīzes dziesmu izlases disks.

Grāmatu par latviešu rokmūzikas leģendu, Latvijas patriotu, sapņotāju Aivaru Brīzi "Dzelzsgriezējs un dūja" sarakstījusi mūziķa dzīvesbiedre žurnāliste Elita Veidemane.

Grāmata – emocionāls vēstījums par Aivaru Brīzi, par viņa personību, atsevišķiem dzīves posmiem, notikumiem, kas viņu ietekmējuši, veidojuši tādu, kāds viņš bija, par attiecībām ar viņa tuvākajiem cilvēkiem, par to, kādu viņu redzēja un raksturoja mūziķa laikabiedri, informē apgāda "Jumava" mārketinga nodaļas vadītāja Sanda Freimane.

Mūziķa tuvākais cilvēks, grāmatas autore, Elita Veidemane atceras:

"Kad, rakstot grāmatu, pieliku punktu pēdējam teikumam, nodomāju: nu kādu brīdi būs miers. Aivars nenāks pie manis ik mirkli, neatgādinās par prieku un skumjām, nemēģinās prasmīgi pielabot manu tekstu vai kārtējo reizi ielēkt "vakara vadītāja" lomā.

Bet Aivars nāk joprojām. Šķiet, viņam ir par maz, ka šajā grāmatā esmu parādījusi viņu no neierastās puses – no sirsnības, līdzjūtības un no nebeidzamo dzīves alku puses. Aivara skarbums ieskanas tikai vietumis, un tas arī nav galvenais viņa būtībā. Aivars nāk un atgādina man par to mīlestību, ko viņš spēja dot man un cilvēkiem visapkārt. Par spīti dēmoniem, kas viņu laiku pa laikam mocīja. Par spīti to radītajām sāpēm.

Šī ir grāmata par Aivaru Brīzi – mūziķi, sapņotāju, Latvijas patriotu un manu tuvāko cilvēku."

Aivara Brīzes neparastais, mīlestības piepildītais dzīvesstāsts, muzikālais ceļš un dramatiskais liktenis, kas raitā, jūtām bagātā stāstījumā iekļauts šajā grāmatā, noteikti attaisīs vārtus pārdomām un emocijām, pauž apgāds "Jumava".

Grāmata "Dzelzsgriezējs un dūja" jau tuvākajā laikā būs nopērkama visās Latvijas grāmatnīcās.