Sirsnībā gaisotnē, kāda ir tikai, ja kopā sanākuši domubiedri un līdzgaitnieki, Liepājas Universitātes zālē otrdien, 2.maijā, savu dziesmu nošu krājumu "Vairoga dziesmas" atvēra Juris Pavītols.

Pārfrazējot kādu no Jura dziesmām, varētu sacīt – viņš ir atnācis un ķeras mums, nē, ne pie aknām, bet – pie sirds.

Maigās, skumjās, stiprās dziesmas, patriotiskās, savulaik aizliegtās un "neieteiktās", ar paša vārdiem, ar Imanta Ziedoņa, Vitauta Ļūdēna, Viktora Avotiņa un citu pagājušā gadsimta septiņdesmito, astoņdesmito gadu autoru tekstiem, Atmodas laika apņēmības un cīņas spara pilnās dziesmas ar Olafa Gūtmaņa vārdiem izdziedāja un izspēlēja tēvs un dēls Pavītoli, Tomass Kleins, Norlands Millers, ansamblis "Šokolāde" un Diāna Lube.

"Esmu tiešām ļoti priecīgs, ka Solvita Sējāne beidzot izdod manus vecos manuskriptus," neslēpa komponists.

Savukārt nošu burtnīcas atvēršanas svētku virsvadītājs Valdis Skujiņš izteica cerību, ka notis ieinteresēs jaunos mūziķus un viņi atklās Jura Pavītola dziesmas no jauna.

Mūziķis un producents Aivars Hermanis par Juri Pavītolu un viņa padomju stagnācijas laika dziesmām teicis: "Tas bija Notikums iepriekšējās simtgades 70’to gadu sākumā, kad līdz Neatkarībai vēl tāls ceļš ejams..."

SIA "Musica Baltica" izdotajām "Vairoga dziesmām", kurās iekļautas divdesmit piecas 1972. –1992.gadā sarakstītas kompozīcijas, varētu būt turpinājums, jo šī ir tikai daļa Jura Pavītola sarakstīto dziesmu.