Fonds "Uniting History" un mūzikas festivāls Rīga Jūrmala ar sarūgtinājumu informē, ka "Covid-19" radīto sarežģījumu dēļ 9.augustā plānotā Sanktpēterburgas Filharmonijas orķestra, diriģenta Jurija Temirkanova un pianista Mihaila Pļetņova koncerts Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" tiek atcelts.

Šī koncerta vietā klausītājiem tiks piedāvāts pasaulslavenā klavieru virtuoza, "Grammy" balvas ieguvēja, leģendārā pianista Mihaila Pļetņova solo koncerts. Klavierkoncerts notiks iepriekš plānotajā laikā un vietā – 9. augustā pulksten 19 Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars", un to kā īpašu dāvanu liepājniekiem piedāvā fonds "Uniting History" sadarbībā ar mūzikas festivālu Rīga Jūrmala.

Mihailu Pļetņovu (1958) dēvē par vienu no mūsdienu neparastākajiem mūziķiem, jo viņa profesionālajā dzīvē vienlīdz veiksmīgi īstenojusies pianista, diriģenta un komponista karjera. Klausītājus un kolēģus vienmēr sajūsminājusi Pļetņeva nevainojamā tehnika, smalkā stila izjūta un interpretāciju svaigums.

"Mihails Pļetņovs katru skaņdarbu spēlē kā paša sacerētu, viņa interpretācijas ir satriecošas – nez vai jel ko tamlīdzīgu iespētu kāds cits pianists," rakstījis BBC "Music Magazine". 2006.gadā Mihails Pļetņevs ieguvis prestižo "Grammy" balvu, kurai nominēts vairākkārt.

Saņēmis arī izdevuma "Gramophone" un "The New Yorker" gada balvas – šobrīd ir viens no ietekmīgākajiem māksliniekiem Krievijā, bet pats sevi joprojām dēvē vienkārši par mūziķi.

Koncerta programmā izskanēs Ludviga van Bēthovena Sonātes nr.1 un nr.32, kā arī Pētera Čaikovska Klavierdarbu cikls "Gadalaiki".
Atceltā Sanktpēterburgas Filharmonijas orķestra koncerta biļešu īpašnieki aicināti atgriezt iegādātās biļetes jebkurā "Biļešu paradīzes" kasē visā Latvijā vai samainīt tās pret Mihaila Pļetņeva solo koncerta biļetēm. Pircējiem, kuri biļetes iegādājušies internetā, nauda automātiski tiks atgriezta bankas kontā. Sanktpēterburgas orķestra koncerta biļetes nebūs derīgas pianista M. Pļetņova solo koncerta apmeklējumam. Koncerta organizatori atvainojas pircējiem par sagādātajām neērtībām un cer uz apmeklētāju sapratni šajā neparastajā laikā. Ceram uz drīzu tikšanos!

Koncertu organizē fonds "Uniting History" – 2019.gadā dibināta labdarības organizācija, kas aktīvi darbojas kultūras attīstības, Latvijas vēstures mantojuma saglabāšanas un sociālās nevienlīdzības mazināšanas jomās. Līdz šim fonds īstenojis tādus kultūras projektus kā Borisa Eifmana baleta viesizrādes Rīgā, atbalstījis koncertzāles "Lielais dzintars" digitalizāciju, kā arī sniedzis atbalstu vairākiem projektiem un iniciatīvām, kas saistītas ar Latvijas vēstures izpēti un apzināšanu. Fonds regulāri atbalsta vēsturiski nozīmīgu literāru darbu izdošanu, kā arī īstenojis projektus sadarbībā ar "Žaņa Lipkes memoriālu". Jau kopš pirmās festivāla "Rīga Jūrmala" sezonas fonds "Uniting History" atbalsta festivālu.

Koncerta apmeklējums būs pieejams personām, kuras var uzrādīt negatīvu "Covid-19" testa rezultātu, ir vakcinētas pret "Covid-19" vai pārslimojušas minēto infekciju. Pie ieejas visiem apmeklētājiem no 12 gadu vecuma būs jāuzrāda drošības līmenim atbilstošs Covid-19 sertifikāts, kā arī personu apliecinošs dokuments un koncerta ieejas biļete. Koncertzāles publiskajā zonā un koncerta laikā visiem apmeklētājiem no 7 gadu vecuma jālieto sejas aizsargmaska un jāievēro 2m distance. Koncerta organizatori lūdz Jūs ierasties vismaz stundu pirms koncerta sākuma, lai paredzētu laiku dokumentu pārbaudei.

Biļetes nopērkamas "Biļešu Paradīzes" tīkla tirdzniecības vietās visā Latvijā un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv. Pensionāriem, skolēniem, pasniedzējiem, skolotājiem, invalīdiem un to pavadoņiem pieejamas atlaides, informē fonda "Uniting History" sabiedrisko attiecību konsultante Elizabete Hartmane.