Piektdien, 25.septembrī, Liepājā, kultūras namā "Wiktorija" pulksten 21 notiks mūzikas albuma "Spēļu vilciņš" atklāšanas svētki. Tas ir albums, kurā apkopotas desmit – dažādu komponistu dziesmas – ar Maijas Kalniņas tekstiem.

Albumā iekļautas komponistu Kārļa Būmeistera, Jāņa Strazda, Arņa Čakstiņa, Edgara Jāņa Kārkliņa un pašas Maijas radītas dziesmas.

Dziesmas albumā un atklāšanas koncertā izpildīs Zanda Štrausa, Maija Kalniņa kā arī Liepājas teātra aktieri Agnese Jēkabsone un Viktors Ellers, kā arī pianists Normunds Kalniņš, ģitārists Roberts Dinters, kontrabasists Raitis Eleris, ritma mākslinieks Māris Zīlmanis, saksofonists Edgars Jānis Kārkliņš un ģitārists Uldis Meļķis.

Dziesmu aranžējumus veidoja mūziķis Normunds Kalniņš. Līdzās dziesmām albumā būs dzirdama arī Maijas Kalniņas dzeja, pašas autores ierunāta.

Albums ierakstīts skaņu ierakstu studijā "Wiktorijas skaņu ieraksti", tā dizainu veidoja māksliniece Zane Ernštreite.

Albuma atklāšanas svētkos 25.septembrī uz kultūras nama "Wiktorija" skatuves tiksies visi šī albuma mūziķi un veidotāji, izpildot albumā iekļautās dziesmas. Tāpat skanēs dziesmu pirmatskaņojumi, kuri tapuši pavisam nesen.

Šī dziesmu programma tapa 2018.gadā, kad klajā nāca Maijas Kalniņas dzejas grāmata "Adrese – tepat blakus". Ļaužu piepildītās koncerztālēs tā izskanēja grāmatas atvēršanas svētkos Popē, festivālā "Vārti" un Liepājā, kultūras namā "Wiktorija". Tad arī dzima ideja ierakstīt šī dziesmas mūzikas albumā, kuram dots Maijas Kalniņas dziesmas "Spēļu vilciņš" vārds.

"Šī albuma tapšanas process ir īpašs notikums manā dzīvē. Tā ir iespēja piedzīvot sadarbību ar lieliskiem mūziķiem, aktieriem, cilvēkiem. Šajā projektā satiekas dažādu mūzu mākslinieki un ļaudis, kuri vienā stāstā katrs iekausē savu talantu. Tā allaž priekš manis ir brīnumaina notikšana – piedzīvot kopēju radīšanu. Tāpat ikreiz ir svētki – dzirdēt savu dzeju citu komponistu mūzikā, kad manis rakstīts vārds piedzīvo pārdzimšanu dziesmā. Muzikālajā raksturā tik dažādi komponisti – radījuši vienlīdz skaistas dziesmas. Tāpēc ir milzīgs prieks – daļu no tām apkopot vienā mūzikas albumā.

Neaizstājams šajā procesā ir visu dziesmu aranžējumu veidotājs, mūziķis Normunds Kalniņš un talantīgais skaņu režisors Juris Jevdokimičevs, kā arī kultūras nama "Wiktorija" un skaņu ierakstu studijas "Wiktorijas skaņu ieraksti" ļaudis. Bez šīs vietas un tās cilvēkiem – tas nebūtu iespējams", par gaidāmo albumu un tā tapšanu gandarīta Maija Kalniņa.

Albums "Spēļu vilciņš" tapis ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas, Latvijas Nacionālā kultūras centra, Austrasbiedrības, festivāla "Vārti", zīmola "Pope. Hope. Love", kā arī ar Maijas draugu un ģimenes atbalstu.

Atklāšanas svētkus atbalsta Liepājas pilsēta un kultūras nams "Wiktorija".

Biļetes uz atklāšanas svētkiem iegādājamas aula.lv.

Biļetes iegādājamas ierobežotā skaitā, ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus.