Ceturtdien, 20.februārī, plkst. 17 Liepājas muzejā atklās Latvijas Mākslas akadēmijas vizuāli plastiskās mākslas nozares pasniedzēju un studentu darbu izstādi "Tēlniecība/Keramika/Stikls", informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Skangale.

Izstādē būs apskatāmi tēlniecības, keramikas un stikla specialitātes pasniedzēju un studentu radošie darbi, kas ir veidoti šī studiju gada laikā.  

Ar saviem jaunākajiem darbiem izstādē piedalīsies Latvijā un pasaulē zināmi savas jomas pārstāvji – stikla mākslinieces Inguna Audere, Vineta Groza, Sandra Utāne, Inita Ēmane, Ilze Dūdiņa un Agnese Gedule, keramiķi Dainis Lesiņš, Dainis Pundurs, Ainārs Rimicāns, Līga Skariņa, Ženija Loginova un Anna Rubene-Zīdere. Savukārt tēlniecības ekspozīcijas daļu veidos Bruno Strautiņa, Gļeba Panteļejeva, Aigara Bikšes, Kārļa Alaiņa, Olgas Šilovas un Valta Barkāna darbi.

Tāpat izstādē piedalīsies arī Latvijas Mākslas akadēmijas studenti Roberts Bāliņš, Krišjānis Beļavskis, Agrita Cimermane, Toms Cīrulis, Anna Enikova, Gatis Erdmanis, Lauris Krauze, Simona Ķīvīte, Oto Holgers Ozoliņš, Evita Valdmane un Ance Vilnīte.

Patlaban Latvijas Mākslas akadēmijas pedagogi ir latviešu tēlniecības un lietišķās mākslas vecmeistaru bijušie audzēkņi un mācekļi, kuri paši savā daiļradē ne tikai saglabā tradicionālās latviešu mākslai raksturīgās vērtības, bet arī tās transformē jaunās krāsās un formās, paceļot mūsdienīgā izpratnes līmenī.

Mūsdienu mākslas izteiksmes valoda ir asociatīva, uz iekšējām, reizēm ļoti subjektīvām, sajūtām balstīts dialogs starp mākslinieku un skatītāju, kurā uzsvars tiek likts uz iekšējo pārdzīvojumu.

Intelektuālais vēstījums veidots tā, lai būtu uztverams jebkurā pasaules daļā mītošam cilvēkam, jo mūsdienu mākslas valoda ir universāla zīmju sistēma, kas kā dzīvs pavediens nebeidzami mums seko kopš cilvēces pirmsākumiem. Mākslinieka misija ir šo pavedienu turpināt un nodot nākotnei.

Izstāde "Tēlniecība/Keramika/Stikls" Liepājas muzejā būs skatāma līdz 29. martam.

Izstādes atklāšanas laikā tiks veikta fotografēšana un filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti publicitātes nolūkā.