Piektdien, 17.janvārī, pulksten 17 Liepājas muzeja mazajā izstāžu zālē, Kūrmājas prospektā 16/18, atklās Liepājas teātra aktrises Sigitas Jevgļevskas veidoto darbu izstādi melnās jeb svēpētās keramikas tehnikā, kurai dots nosaukums "Harmonija".


Sigita Jevgļevska līdzās aktrises darbam un koncertēšanai jau vairākus gadus veido galda piederumus melnajā keramikā. Izstāde daudzējādā ziņā tapusi, atzīmējot mākslinieces jubileju, kas būs martā, informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Skangale.

Mālu Sigita Jevgļevska mīca ar rokām, neizmantojot virpu, tādēļ katrs viņas darinātais trauks ir unikāls. Ikviens no Sigitas Jevgļevskas veidotajiem traukiem ir iepriekš izplānots un rūpīgi lolots, līdz ieguvis pats savu pilnību.

Pēc vairākkārtējas žāvēšanas un pulēšanas trauki tiek nodoti apdedzināšanai malkas ceplī. Šķīstīšana ugunī – tā šo procesu dēvē pati māksliniece. Trauks, kas pārdzīvojis apdedzināšanu tūkstoš grādu karstumā, vēlāk skan kā zvaniņš.

Trauku noformējumā dominē mežģīnes un Liepājas koku lapas. Elegantāku risinājumu par robustā māla savienojumu ar maigajiem tamborēto, sieto, mezgloto un knipelēto mežģīņu nospiedumiem grūti panākt, uzsver Sigita  Jevgļevska.

Viņas veidotie trauki atraduši mājas daudzviet pasaulē, tostarp Francijā, Ķīnā, ASV.  Sigitas Jevgļevskas svēpētā keramika – tā ir harmonija, kas materializējusies relaksācijas ceļā. Tā ir ļaušanās rokām darīt savu, ieklausoties nevis prātā, bet sirdī.

Izstāde "Harmonija" Liepājas muzeja Mazajā izstāžu zālē būs skatāma no 17. janvāra līdz 8. martam. Atklāšanas pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un filmēšana, kas vēlāk var tikt izmantota publicitātes nolūkos.

Foto: Dainis Ģelzis