Sestdien, 9.decembrī, muzejā, Kūrmājas prospektā 16/18, atklās Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Glezniecības katedras pasniedzēju un viņu audzēkņu gleznu izstādi "Paaudzes".

Izstādē varēs apskatīt Latvijā pazīstamu gleznotāju un viņu studentu darbus, informē Liepājas muzeja muzejpedagoģe Ieva Lika.

"Ar izstādi "Paaudzes" LMA Glezniecības katedra publikai piedāvā nelielu ieskatu Latvijā pazīstamu gleznotāju radošajā veikumā, kā arī mudina plašākai auditorijai novērtēt viņu studentu darbus, kas nebūt nav savu skolotāju acīmredzamas pēctecības liecības, bet gan patstāvīgu briedumu sasniegušu mākslinieku rokraksti. Visu izstādē eksponēto darbu autori – gan pasniedzēji, gan esošie un akadēmiju beigušie studenti – guvuši atpazīstamību vietējos un starptautiskos projektos," par izstādi stāsta LMA Glezniecības katedras asistents, Mākslas zinātnes nodaļas lektors Raimonds Kalējs.

Izstādē piedalās: Andris Vītoliņš, Dārta Lote Bērziņa, Andris Eglītis, Elīna Mekša, Ivars Heinrihsons, Raitis Hrolovičs, Ieva Iltnere, Kristaps Priede, Kristīne Rubene, Marta Veinberga, Kaspars Zariņš, Laura Veļa, Kristaps Zariņš, Anna Pommere, Vija Zariņa, Jānis Šneiders, Pēteris Postažs, Monta Kurzemniece, Aleksejs Naumovs, Kristīne Kutepova, Irēna Lūse un Ilze Sildare.

2015. gadā LMA pasniedzēji un studenti ar saviem darbiem piedalījās vērienīgā izstādē Tartu, Igaunijā. Izstādes regulāri tiek rīkotas LMA telpās.

Latvijas Mākslas akadēmija dibināta 1921. gadā. Gleznošana ir viena no mākslas pamatdisciplīnām, kā apguve ir obligāta vairumam akadēmijas mākslu un dizaina apakšnozaru studentiem. Gleznošanas studiju nozīme ir mākslas izteiksmes principu apgūšana un jaunrades pašizteiksmes procesa nodrošināšana.

Studijas glezniecības specializācijā raksturo plaša stilistisko un tematisko uzdevumu amplitūda – no klasiskiem glezniecības uzdevumiem līdz modernām starpdisciplinārām izpausmēm, tai skaitā instalācijām un video. Studijas rada atbilstošus priekšnoteikumus jaunas profesionālu mākslinieku, gleznotāju paaudzes tapšanai.

Izstāde Liepājas muzejā apskatāma no 9.decembra līdz 7.janvārim. Ieeja – bez maksas.