Multimediālais koncertšovs "Gadalaiki" ceļo cauri gadalaikiem un tiek pārcelts uz 2020.gada 3.oktobra pulksten 18 Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars", portālu informēja orķestra pārstāve Liena Dāvida.

Unikālā koncertā "Gadalaiki" varēs baudīt klasiskās mūzikas hitus, ko papildinās iespaidīgs Latvijas vadošo mākslinieku radīts gaismu un video šovs. Koncertā uz skatuves kāps gan pianists Vestards Šimkus, gan vijolniece Darja Smirnova un Liepājas kamerorķestris.Sakarā ar valstī izsludināto "Covid-19" pandēmiju un joprojām spēkā esošajiem ierobežojumiem, organizatori, domājot par koncerta apmeklētājiem, lai sniegtu tiem iespēju pilnvērtīgi izbaudīt pasākumu, kā arī ievērojot spēkā esošos ierobežojumus, pārceļ 2020.gada 26.jūlijā plānoto koncertu uz 2020.gada 3.oktobri. Visas iegādātās biļetes ir derīgas uz jauno datumu.


Šajā gadalaikiem veltītajā skaņu un gaismu koncertnotikumā pianists Vestards Šimkus atskaņos Pētera Vaska vērienīgo klavierdarbu ciklu "Gadalaiki", kam īpašu gaismu šovu veido Mārtiņš Feldmanis, kurš kā gada labākais gaismu mākslinieks jau divreiz sveikts ar Latvijas teātru "Spēlmaņu nakts" balvu.


Pētera Vaska vairāku gadu garumā rakstītie "Gadalaiki" aizsākās 1980. gadā ar "Balto ainavu" – tā laika Baltijas komponistu minimālisma garā radītu meditāciju, kur izmantotas tikai dažas skaņas.  1981. gadā komponists radīja jau krietni izvērstāku, dramatiski aktīvu skaņdarbu "Rudens klaviermūzika", savukārt 1995. gadā tam sekoja dabas skaņu ainava "Pavasara klaviermūzika", bet darbu ar nosaukumu "Vasara" Vasks uzrakstīja 2009. gadā.


Koncerta otrajā daļā uz skatuves kāps Darja Smirnova – viena no spožākajām Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vijolniecēm, kas kopā ar Liepājas kamerorķestri atskaņos pasaules klasiku – Antonio Vivaldi četru vijolkoncertu ciklu. Vivaldi "Gadalaiki" ir viens no populārākajiem klasiskās mūzikas opusiem, kas piedzīvojis neskaitāmus ieskaņojumus un interpretācijas visā pasaulē.


Komponējot šo vēlāk tik slaveno mūziku, Vivaldi sirsnīgi izpriecājies, zīmējot dabas un sadzīves ainas, un partitūrā ierakstot arī vārdisku to atšifrējumu. Šajos skaņdarbos netrūkst ne harmonijas, ne izdomas.


Latvijas izcilākie video mākslinieki Artis Dzērve, Ineta Sipunova, Vikijs (Viktors Keino) un Mīnus Astoņi (Andris Vētra) katrs savam gadalaikam gatavo īpašu 3D video performanci, kas slavenajai Vivaldi mūzikai piešķirs papildu dimensiju.


Biļetes uz koncertu "Gadalaiki" pieejamas visās "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.


Koncertu atbalsta "Delfi", "Pastaiga" un "Moller Auto", Blaķene Barber Shop/ Bārs, Windcut Barber Shop Liepāja.