Sestdien, 23.februārī, pulksten 16 mākslas salonā "Ludviķis" Ludviķa ielā 3/5, tiks atklāta mākslinieces Marutas Eisteres (Marfa) personālizstāde "Pamosties ziemā".

Šī ir mākslinieces otrā personālizstāde pēc ilgāka pārtraukuma. Pirmajā personālizstādē  "Juteklības sanoņa" (1999) apmeklētāji varēja iepazīt mākslinieces grafiskos zīmējumus. Šoreiz izstādē būs skatāmas gleznas akrila tehnikā, kas tapušas pēdējo desmit gadu periodā, tostarp jaunākie darbi.

Visaktīvākais gleznošanas laiks māksliniecei ir vasara, kad daba piedāvā košu krāsu paleti. Marutai Eisterei tuva ir jūras tēma un daudzās gleznās attēlots šīs puses jūras krasts. Daudzi izstādē izliktie darbi tapuši Aivara un Ingas Kleinu rīkotajos starptautiskajos plenēros Liepājā.

Izstādes moto – pamosties ziemā. Pamosties ziemā ar sapni par vasaru un neļaut salam sirdi nosaldēt. Jāizdzīvo līdz pavasarim, kas nāk ar jaunu sākumu, jaunu piedzīvojumu. Mēs katrs esam daļa dabas.

Māksliniece pārsvarā glezno ainavas. Tajās simboliski saskatot lielu līdzību ar cilvēka jūtu pasauli. Dabā tāpat kā mūsu dzīvēs viss ir attiecībās un reizēm risinot kādu jautājumu, mēs nonākam konkrētā vietā un vidē, kas var sniegt nepieciešamo mierinājumu, risinājumu vai uzmundrinājumu. Izstādē "Pamosties ziemā" var iepazīt mākslinieces radošos meklējumus dažādās ainavās, – tas ir gan atskats uz iepriekš paveikto, gan tiekšanās uz jauniem izaicinājumiem.

Ar šo izstādi Maruta Eistere sevi piesaka ar jaunu pseidonīmu – Marfa, kas tiks izmantots, izsakot sevi mākslinieciskajā radošajā darbībā.

Maruta Eistere dzimusi liepājniece. Mākslu apguvusi Liepājas Mākslas vidusskolā. Ir iegūta augstākā izglītība – Pedagoģijas maģistrs. Pašreiz strādā Liepājas muzejā par galveno muzejpedagoģi.

Piedalījusies dažādās izstādēs un konkursa izstādēs, vairākkārtēji piedalījusies starptautiskajā zīmētāju un gleznotāju plenērā, autore četrām krāsojamām grāmatām bērniem par Liepāju (2001, 2003, 2005, 2006) un ilustrāciju autore Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes (KRB) un biedrības "JCI Latvia" Liepājas nodaļas izveidotai krāsojamai grāmatai "Ugunsdzēsēju glābēju drauga lapsēna Guņa padomi "Kā pasargāt sevi un izglābties ugunsgrēkā"" (2018). Veidojusi scenogrāfiju Liepājas leļļu teātra izrādēm ("Meitene ar sērkociņiem" (2014) un "Kā zvēri Pēterīti pārmācīja" (2017)).

Izstāde mākslas salonā "Ludviķis" skatāma no 23.februāra līdz 18.aprīlim.