Attīstoties visam "Romas dārza" kompleksam kopumā, bet jo īpaši šogad durvis vērušajai "Art Hotel Roma", straujāks dzīves ritms kļuvis arī mākslas galerijā "Romas dārzs", kas aizņem lielu daļu pagrabstāva un vienu no pirmā stāva zālēm.


""Art Hotel Roma" piedāvājumā ietilpst arī galerijas bezmaksas apmeklējums, un viesnīcas klienti to labprāt izmanto," stāsta galerijas "Romas dārzs" vadītāja Astra Dzērve. "Taču īpaši jūtamu pienesumu mums sniedz vasarā atklātā Berči  (Berchy) zāle, kas reizē ar modernu konferenču zāles aprīkojumu ieguva arī šo nosaukumu – par godu kādreizējās "Hotel de Rome" arhitektam Paulam Maksam Berči."


Konferenču zāle vienlaikus kalpo arī kā izstāžu telpa vai koncertzāle, kuru pastāvīgi izmanto Berči zālei blakus esošās "Austras istabas" apsaimniekotāji, tāpat ārējie producenti "Via Cultura", "Liepaja Music" un citi. Berči zāles izmantošanas grafiks ir ārkārtīgi blīvs, uzsver Dzērve.


Galerijas zāles iecienījuši arī kino ļaudis – brāļi Ābeles te filmējuši kadrus savai jaunākajai spēlfilmai "Nemierīgie prāti", bet janvārī kādreizējā liepājniece Beate Šneidere filmēs savu bakalaura darbu, Solentas Universitāti (Apvienotā Karaliste) beidzot.


Taču mākslas galerija divu gadu laikā kopš tās atvēršanas 2017. gada augustā ir augusi arī neatkarīgi no "Romas dārza" jaunajiem kaimiņiem. Pēc vadītājas sacītā,


šobrīd galerija aizņem divtik lielu platību, kā tās pirmsākumos, un šajā laikā te notikušas vairāk nekā divdesmit mākslas izstādes,


tostarp gan no galerijas krājuma, gan Liepājas, Rīgas un ārzemju mākslinieku personālizstādes.


Galerijas darbinieki arī rūpējas par mākslas darbu eksponēšanu viesnīcās "Promenāde" un "Art Hotel Roma", kā arī "Romas beķerejā". Gleznas, grafikas un skulptūras papildina gan viesnīcu numuriņus, gan konferenču zāles, izstādes mainās arī "Promenādes" mākslas galerijā, bet "Art Hotel Roma" vienlaikus eksponēti vairāk nekā 140 mākslasdarbi, tostarp tādu pazīstamu autoru kā Ivara Heinrihsona, Džemmas Skulmes, Līgas Purmales, Ulda Zemzara, Edvarda Grūbes, Ģirta Muižnieka, Andas Poikānes  un daudzu citu darbi no galerijas krājuma.  Galerija "Romas dārzs" ar "Art Hotel Roma" sadarbojas, piedāvājot viesnīcas klientiem iespēju iegādāties augstvērtīgus suvenīrus – Lilitas Bauģes tekstilu, Ilzes Vitrupas rotas, Lauras Dzērves rotaļlietu spilventiņus, Andas Poikānes skulpturālos objektus, Egona Peršēvica un Agneses Kirmužas oriģināldarbus.


"Decembrī galerijas telpās pirmo reizi rīkojām Ziemassvētku pop-up tirdziņu, kur bija iespēja iegādāties dāvanas ar "pievienoto vērtību"," piebilst galerijas vadītājas asisistente Ieva Dzintare.


Vairāk par galeriju ŠEIT.