Piektdien, 30.septembrī, pulksten 19 Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" rīkoto mūsdienu mākslas festivālu "Liepājas Mākslas forums" atklās salonmūzikas vakars ar talantīgo un pieredzējušo franču mūziķu "Surel, Segal & Gubitsch" dalību. Gaidāmajā koncertā trio ar paškomponētiem skaņdarbiem un aizraujošām improvizācijām klausītājus vedīs ceļojumā cauri mūzikas žanru pasaulei – no argentīniešu tango līdz skaņu eksperimentiem, informē SIA "Lielais Dzintars" sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Lazdeniece.

"Festivāla atklāšanas koncertu esam iecerējuši kā salonmūzikas vakaru, atminoties romantisko pasauli, kurā mūziku un mākslu baudīja draugu lokā mājās, viesistabā. Sebastjēns, Vensāns un Tomass – ir ārkārtīgi aizraujošas, muzikālas personības, lieliski komponisti un improvizatori, kuri savā starpā veido pārsteidzoši neparedzamu, vienam otru papildinošu sarunu mūzikā. Viņu izsmalcinātā saspēle apvieno plašu profesionālu pieredzi, smalku muzikalitāti, virtuozu instrumentspēli un absolūtu stilu brīvību, kas spēj aizraut ikvienu klausītāju," par mūziķu trio un koncertu atklāj koncertzāles mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča.

Trio "Surel, Segal & Gubitsch" apvieno trīs unikālus raksturus un balsis – Sebastjēna vijoli, Vensāna čellu un Tomasa elektrisko ģitāru. Koncertprogrammā mūziķi pārsteigs ar dinamiskām un aizraujošām improvizācijām, kā arī atskaņos skaņdarbus no trio debijas albuma "Camara pop". Tajā iekļauti modernā tango žanra iedvesmoti mūziķu paškomponēti skaņdarbi un brazīliešu džeza un franču klasiskās mūzikas komponistu skaņdarbu aranžijas. Grūva motīvus muzikāli daudzveidīgajam vakaram piešķirs franču triphopa grupas Bumcello darba "Changing Everything" aranžija un citi skaņdarbi.

Kaut arī koncertu plānots aizvadīt koncertzāles Lielajā zālē, tās īpašais iekārtojums piedāvās klausītājiem personīgāku salonmūzikas vakara pieredzi – performances laikā apmeklētāji ieskaus franču / argentīniešu mūziķu ansambli kā draugu kopa.

Video "Surel, Segal, Gubitsch" – Travesuras:

Trio "Surel Segal & Gubitsch" dibināts 2014. gadā, apvienojot trīs izcilu solistu – vijolnieka Sebastjēna Sirela (Sébastien Surel), čellista Vensāna Segāla (Vincent Ségal) un elektriskās ģitāras meistara Tomasa Gubiča (Tomás Gubitsch) – kopīgās muzikālās teritorijas, bet arī atšķirības un unikālās iezīmes. Ansamblis galvenokārt izpilda pašradītas kompozīcijas, taču repertuārā vietu atrod arī Telonija Mūka, Hermeto Paskoala vai Čārlija Čaplina skaņdarbu aranžijas.

No 30. septembra līdz 2. oktobrim septembrim festivāls "Liepājas Mākslas forums’22" jau astoto reizi aicina būt kopā mūsdienu mākslas jaunatklājumu svētkos. 8 spilgti notikumi piedāvās laikmetīgās mūzikas, dejas un foto mākslas notikumus, kā arī cirka izrādes un meistarklases ģimenēm, pulcējot ne tikai izcilus māksliniekus no Latvijas, bet arī Francijas, Lielbritānijas, Vācijas, Polijas, Igaunijas, Somijas un Argentīnas.
"Liepājas Mākslas forumu" organizē SIA "Lielais Dzintars". Pasākumu norisi atbalsta: Liepājas pašvaldība, Eiropas Reģionālās attīstības fonds, Francijas institūts Latvijā, Valmiermuiža, Kokmuiža un "Gardu muti". Partneri: Kim? Laikmetīgās mākslas centrs, Liepājas speciālā ekonomiskā zona un Rīgas cirks.

Festivāla programma pieejama mājaslapās: www.lmf.lielaisdzintars.lv un www.lielaisdzintars.lv. Biļetes uz "Liepājas Mākslas foruma" maksas notikumiem pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/custompage/3144.