Trešdien, 30. septembrī, pulksten 21 mūsdienu mākslas festivālā "Liepājas Mākslas forums" gaidāms atraktīvs vakars kopā ar spāņu māksliniekiem karstasinīgā avangarda flamenko programmā, kurā tradicionālie flamenko elementi – ģitāra un deja – satiksies ar džezīgo saksofonu un "flamenko mašīnas" straujajiem ritmiem. Performance notiks naktsklubā "Fontaine Palace", kas speciāli šim notikumam tiks iekārtots spāņu kluba noskaņās, portālu informēja "Lielā dzintara" Sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Lazdeniece-Grīnberga.

"Ar savu performanci apmeklētājiem vēlamies radīt dzīvespriecīgu, brīvu un neaizmirstamu atmosfēru. Tā būs kā spāņu flamenko fiesta ar mūsdienīgu pavērsienu un tradicionālu un jautru noslēgumu, kurā iesaistīsim visus sanākušos. Aicinām nākt visus, kuriem patīk spāņu kultūra, mūzika un laikmetīgā deja!" iedrošina viens no koncerta māksliniekiem, "flamenko mašīnas" pārvaldītājs Haime Trankoso (Jaime Trancoso).

Mākslinieciskajā ansamblī apvienojušies trīs Spānijā plaši pazīstami mūziķi – saksofonists Gautama del Kampo (Gautama del Campo), ģitārists un dziedātājs Esekjels Reina (Ezequiel Reina), "flamenko mašīnas" spēlētājs Haime Trankoso – un laikmetīgā flamenko dejotājs Hero Domingess (Gero Domínguez). Viņu mērķis ir izaicināt tradicionālā flamenko mūzikas un dejas tradīcijas, radot un popularizējot jaunu flamenko žanru.


Saksofonists del Kampo tiek uzskatīts par vienu no spilgtākajiem mūziķiem mūsdienu Spānijā, kurš pavadījis arī grupu "The Rolling Stones". Viņš veido kaislīgu, piesātinātu, arī maigu un emocionāli trauslu saksofona skanējumu, savā mūzikā apvienojot džezu un flamenko. Kopā ar del Kampo spāņu publikas mīlētais flamenko ģitārists un dziedātājs Esekjels Reina sarakstījis saviļņojošus, spraigus un klausītājiem aizraujošus skaņdarbus. Viņu mūzikai dinamismu un spēcīgu enerģiju "piešķiļ" modernā flamenko dejotāja Hero Domingesa emocionālie dejas soļi.

Inovatīvu un ritmiski aizraujošu skanējumu performancei piešķir unikāls instruments – "flamenko mašīna", kas flamenko žanrā tika ieviests pavisam nesen – 2016. gadā. Šis kastei līdzīgais, automatizētais koka instruments flamenko priekšnesumus paceļ jaunā līmenī, atveidojot vairākus zināmus flamenko ritmus vienotā un niansētā skanējumā.

Video. Avangarda flamenko un spāņu naktsklubs "Liepājas Mākslas forumā".Ar Liepājā gaidāmo koncertprogrammu mākslinieku apvienība uzstājusies daudzās vietās, sākot no pasaulē slavenākā globālā flamenko festivāla "Bienal de Flamenco de Sevilla" 2016. gadā (teātrī "Lope de Vega") līdz pat vienā no nozīmīgākajiem skatuves mākslas festivāliem Eiropā, Sibiu Starptautiskajā teātra festivālā 2022. gadā.

Mūsdienu mākslas festivālu "Liepājas Mākslas forums" organizē SIA "Lielais Dzintars". Biļetes uz festivāla maksas notikumiem pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā. Plašāka informācija par festivāla programmu ŠEIT.

Pasākumu norisi atbalsta: Liepājas pašvaldība, Eiropas Reģionālās attīstības fonds, "Valmiermuiža", "Kokmuiža" un "Gardu muti", fonds "DOTS", Valsts Kultūrkapitāla fonds, Kurzemes Plānošanas reģions, Latviešu vēsturiskās zemes. Partneri: "Flamenco Agency", Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, klubs "Kursa" un klubs "Fontaine Palace".