Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) sadarbībā ar Liepājas Simfonisko orķestri (LSO) piektdien, 18.decembrī, tiešsaistē organizēja sadarbības kopprojektu – jauno izpildītāju akadēmiskās mūzikas konkursa pirmo kārtu. Topošie mūziķi konkursā uzrādīja teicamu rezultātu, portālu informēja PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

"Esmu patiesi lepna un pateicīga visiem, kas palīdzēja, lai šis ilgi lolotais sapnis kļūst par īstenību. Organizējot šo kopprojektu, tika ieguldīts ļoti liels darbs. Sirsnīgu paldies ir pelnījuši arī audzēkņu vecāki un ikviens pedagogs, kas nenogurstoši strādā ar topošajiem mūziķiem un palīdz viņiem augt par izciliem talantiem," uzsver LMMDV direktore Inga Auziņa.

I pakāpes diplomus saņēma: Helēna Eglīte (vijole) sk. Maija Apenīte, kcm. Lina Andrējeva, Anete Pupila (čells) sk. Dita Barona, kcm. Normunds Kalniņš, Daiga Koroļonoka (flauta) sk. Reinis Lapa, kcm. Edgars Tomševics un Matīss Skarēvičs (sitaminstrumenti) sk. Toms Jansons, kcm. Normunds Kalniņš.

II pakāpes diplomus saņēma: Terēze Dārta Balode (vijole) sk. Beata Zariņa-Blaščinska, kcm. Lina Andrējeva un Ēvalds Miks Kārkliņš (sitaminstrumenti) sk. Toms Jansons, kcm. Normunds Kalniņš.

III pakāpes diplomus saņēma: Elizabete Katrīna Elere (vokāls) sk. Ieva Dreimane, kcm. Normunds Kalniņš, Dāvids Donis (klarnete) sk. Uldis Locenieks, kcm. Edgars Tomševics un Ance Paula Poprocka (vijole) sk. Beata Zariņa–Blaščinska, kcm. Lina Andrējeva.

Talantīgākie un veiksmīgākie konkursa dalībnieki, kuri ieguva I, II, un III pakāpes diplomus 2021. gada 27. februārī uzstāsies kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri kādreizējā orķestra mājvietā – Emiļa Melngaiļa koncertzālē.

"Konkurss kā unikāls kopprojekts tika organizēts ar mērķi dot iespēju jaunajiem talantiem muzicēt kopā ar jau starptautisku atzinību guvušo Liepājas Simfonisko orķestri. Esmu ļoti apmierināts, redzot, cik talantīgi mūziķi aug Liepājā un tas dod pārliecību, ka nākotnē mūsu pilsētas orķestris varēs sagaidīt kvalitatīvu papildspēku. Turklāt vēlos izcelt iespēju veikt kvalitatīvus koncertierakstus, pateicoties modernajām tehnoloģijām, kuras šobrīd spēj piedāvāt skola pēc renovācijas," norāda LSO valdes loceklis Uldis Lipskis.

Konkursa žūrija izteica īpašu atzinību koncertmeistarei Linai Andrējevai par augsto profesionalitāti, muzicējot kopā ar audzēkņiem.

Konkursu vērtēja žūrija: Atvars Lakstīgala – diriģents, Ogres Mūzikas un mākslas skolas direktors, Uldis Lipskis – mūziķis, Liepājas Simfoniskā orķestra valdes loceklis un Jānis Strazds – komponists, PIKC LMMDV struktūrvienības vadītājs radošajā darbā Mūzikas izglītības programmām.

"Mēs esam gandarīti par šo sadarbību un par iespēju talantīgākajiem LMMDV audzēkņiem uzstāties kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri. Manuprāt, šis konkurss ir ar lielu potenciālu un ceru, ka tas izvērtīsies par lielisku ikgadēju notikumu jau kā starptautiska mēroga jauno izpildītāju konkursu," uzsver Jānis Strazds.

Atvars Lakstīgala: "Iespēju būt žūrijā es uztveru kā īpašu pagodinājumu. Liepāja, līdz ar to arī jaunie mūziķi, manā sirdī ieņem ļoti īpašu vietu.  Lai gan attālināti vēroju konkursu, tomēr es ļoti jutu līdzi katram dalībniekam. Kopumā dalībnieku līmenis ir ļoti augsts, līdz ar to es varu secināt, ka Liepājas simfoniskajam orķestrim aug ļoti spēcīgi mūziķi. Paldies visiem pedagogiem, jūs esat izdarījuši lielu darbu".

Kopprojekts – konkurss un noslēguma koncerts ir vairāku gadu garumā lolots sapnis. Šogad konkursā varēja piedalīties tikai LMMDV audzēkņi, taču 2021. gadā tas plānots jau starptautiskā mērogā. Konkursa norises laiks apzināti pieskaņots Liepājas Starptautiskajam zvaigžņu festivālam.

Konkurss norisinājās atjaunotajā E.Melngaiļa koncertzālē, turklāt pēc skolas vērienīgajiem modernizācijas darbiem, koncertzāle ar optisko kabeli ir savienota ar skaņu ierakstu studiju. Līdz ar to šajā zālē arī turpmāk varēs notikt citi kvalitatīvi koncertieraksti, kā arī studijas ieraksti, izmantojot koncertzāles iespējas. Pēc noslēguma koncerta labākie LMMDV audzēkņi dāvanā saņems koncerta ierakstu.

Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) ir vecākais orķestris Baltijas valstīs. Latvijā tas aizvien ir vienīgais profesionālais orķestris ārpus galvaspilsētas.