Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) 12. maijā bijušā "Liepājas metalurgs" teritorijā organizēs gleznošanas simpoziju, piesaistot profesionālus, pieredzējušus un sabiedrībā atzītus māksliniekus – Kristianu Brekti, Andri Vītoliņu, Miķeli Fišeru, Jāni Tropu, Uldi Rubezi un Aldi Kļaviņu, informē PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.
 
Pasākums norisināsies "Liepājas Dizaina un mākslas skola" 95 gadu jubilejas zīmē ar mērķi veicināt skolas audzēkņu gleznošanas prieku, paplašināt redzesloku, gleznojot industriālā vidē, un mācīties no praktizējošiem māksliniekiem. Apmēram 120 LMMDV audzēkņi (gan no mākslas vidusskolas, gan no bērnu mākslas skolas) laika posmā no pulksten 11 līdz 14.30 radīs mākslas darbus, tādējādi saglabājot un iemūžinot minētās teritorijas industriālo mantojumu.

"Topošajiem māksliniekiem radošie simpoziji nestandarta vidē vienmēr ir īpaši iedvesmojoši un sniedz jaunus impulsus, tāpēc priecājamies, ka pēc divu gadu pauzes varam atjaunot tradīciju un organizēt pasākumu. Jāpiebilst, ka vēsturiski šajā teritorijā jau notikuši gleznošanas simpoziji un citi radoši pasākumi, līdz ar to mēs zināmā mērā godināsim skolas vēsturiskās tradīcijas. Turklāt šī būs lieliska iespēja audzēkņiem saņemt vērtīgus padomus un iedvesmoties no profesionāliem māksliniekiem," tā LMMDV mākslas un dizaina radošā direktore Iveta Heinacka.

Simpozija norises vieta tiek īpaši pielāgota šim pasākumam, degradētās teritorijas elementus pārvēršot par izstāžu zāli, gleznotavu, skatuvi utt. Pasākuma noslēgumā katrs no piesaistītajiem māksliniekiem vērtēs radošos darbus, izvēloties vienu vislabāko darbu. Arī simpozija atbalstītāji un skola iesaistīties darbu vērtēšanā, pēc saviem ieskatiem piešķirot, simpātiju balvas.

Ikviens interesents gleznošanas simpozijā tapušos darbus varēs apskatīt Muzeju naktī, kas visā Latvijā norisināsies jau 14.maijā. Darbi tiks eksponēti Liepājā, Graudu ielas 36/38 telpās, kad vienlaikus norisināsies arī citas radošas izpausmes performances "Māksla, mūzika, metalurgs" ietvarā. LMMDV mūzikas audzēkņi sniegs muzikālus priekšnesumus, savukārt mākslas audzēkņi gleznos "pusfigūru" – kādreizējā metalurga darbinieku.

Gleznošanas simpozijs norisināsies ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Liepājas uzņēmēju atbalstu.

Šeit var noskatīties sagatavoto videomateriālu par LMMDV 2020. gadā rīkoto gleznošanas konkursu "Brokastis kopā ar gleznotāju Alekseju Naumovu":