Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) Alejas ielas jaunbūves telpās tiks atklāta projekta "Art@Heart – Amatniecības sociālā pieredze" meistarklašu ietvaros radīto darbu izstāde.  Tie ir inovatīvi modes aksesuāri, kuru tapšanā lielākoties ir izvēlēti dabai draudzīgi un otrreiz izmantojami materiāli, informē PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

Kopumā meistarklasēs šī gada pavasara un rudens sesijās piedalījās 10 pieaugušie, lielākoties bijušie, mākslas skolas absolventi. Projekts īstenots ar mērķi attīstīt jaunradi un veicināt labās prakses izplatību mākslinieciskās amatniecības jomā, akcentējot ilgtspējību un apkārtējās vides saglabāšanu.


Publicitātes foto.


Projekta laikā tika organizētas neformālas mākslinieciskās amatniecības apmācības – rotu meistarklases, gan attālināti, gan klātienē, veicinot māksliniecisko prasmju un uzņēmējdarbības zināšanu attīstību, kas ir noderīgas darba tirgū.

Projekts "Art@Heart – Amatniecības sociālā pieredze" ir stratēģiska partnerība pieaugušo izglītības nozares inovāciju atbalstam, kas sākotnēji tika izveidota, lai reaģētu uz ārkārtas situāciju saistībā ar "Covid-19" pandēmiju veselības jomā. Projektu partnerību veido skolas un apmācības centri "Associazione Atelier degli Artigianelli" (Itālija; projekta koordinators), "LAO Le Arti Orafe" (Itālija), "Fondazione Spazio Reale" (Itālija), "Escuela de Arte 3" (Spānija) un PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (Latvija).


Publicitātes foto.


"Covid-19" pandēmijas izraisītā ārkārtas situācija nodarīja būtisku kaitējumu kultūras un radošajām nozarēm, kā arī atstāja ietekmi uz cilvēku savstarpējām attiecībām. Projekta misija bija uzlabot dalībnieku prasmes un zināšanas, kas veicina radošumu un personīgo izaugsmi, nodrošina kvalitāti un inovācijas, kā arī atbalsta pieaugušo radošo potenciālu, tādējādi veicinot kultūras un mākslas nozaru noturību. Projekts atbalsta sociālo iekļaušanu ar mākslas palīdzību, kuras pamatā ir starpkultūru un līdzdalības dialogs, kas saistīts ar izglītību, apmācību un kultūras radošo nozaru organizāciju.