Festivāls "Liepājas vasara" aicina jūlija un augusta vasaras vakarus pavadīt šarmantajā viesnīcas "Promenade Hotel" Hika zālē, kur notiks septiņi koncerti.

Kā informē koncertzāles "Lielais Dzintars" producente Baiba Bože, koncertos tajos varēs baudīt čella smeldzi, poļu kamermūzikas pērles, kokles netradicionālo skanējumu un Igo balss valdzinājumu, kā arī Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķu daudzkrāsaino sniegumu. Visi turpmāk minētie koncerti norisināsies Liepājā, "Promenade Hotel" Hika zālē, sākums pulksten 19.

2.jūlijā poļu kamermūzikas pērles piedāvās klausītājiem neaizmirstamas skaņu un sajūtu gammas piepildījumu. Koncertā piedalīsies Polijas mūziķi: Anna Marija Staskeviča (vijole), Anna Armatisa (čells) un Jakubs Thoževskis (klavieres). Programmā tiks atskaņoti pieci skaņdarbi: Vitolda Lutoslavska Grave, Andžeja Panufņika Klavieru trio un Dreamscape, Karola Šimanovska Sonāte vijolei un klavierēm op. 9 un Friderika Šopēna Klavieru trio op. 8.

9.jūlijā festivālā "Liepājas vasara" ar programmu "Zarbugans" viesosies latviešu koklētāja Laima Jansone ar ansambli. Savā mūzikā Laima Jansone apvieno tradicionālās kokles skaņas ar mūsdienīgām improvizācijām.

16.jūlijā notiks Latvijas Nacionālās operas čellu grupas koncertmeistara un pedagoga Ivara Bezprozvanova 30 gadu skatuves jubilejas koncerts, dāvājot klausītājiem programmu "Romantiskais čells".

23.jūlijā klausītāji varēs baudīt programmas "Modernais čells" mūsdienīgo skanējumu. Kopīgā skanējumā vienosies Ēriks Kiršfelds, Liepājas Simfoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistars, ilggadējs Baltijas kamerorķestra Kremerata Baltica solists un čellu grupas koncertmeistars, kā arī sitaminstrumentu ansamblis "Perpetuum Ritmico" Mikusa Bāliņa, Elvija Endeļa, Elīnas Endzeles un Guntara Freiberga sastāvā.

31.jūlijā ar programmu "Tu esi atnākusi" festivālā viesosies dziedātājs Igo, mūziķis, komponists, aranžētājs un producents Aivars Hermanis, mūziķis Raimonds Macats un sitaminstrumentu lietpratējs Ainis Zavackis. Programmā: iepriekšminēto mūziķu skaņrade, kā arī komponista Astora Pjacolla, mūziķa un bijušā grupas "The Hobos" līdera Rolanda Ūdra un Ērika Ķiģeļa skaņdarbi.

6.augustā programmā "Tango čells" klausītājus priecēs neparasts duets, kurā apvienojušies Jūrmalā dzimušais čellists Ruslans Viļenskis un Itālijā dzimušais bandoneonists Paolo Russo no Dānijas.

13.augustā koncertā "Dzintara skaņas zvaigznājs" piedalīsies Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi: flautiste Anita Barlote, klarnetists Mārcis Kūlis,  vijolniece Ilze Zariņa, kontrabasists Raitis Eleris,  sitaminstrumenti Māris Zīlmanis, pianiste Līga Elere un pianists Ventis Zilberts. Programmā: Kloda Boulinga, Franča Pulenka, Ežēna Izaī darbi.

Tā kā šī gada festivāls "Liepājas vasara" notiek topošās koncertzāles "Lielais Dzintars" gaidīšanas zīmē, programmā iekļauti tādi mākslas notikumi, kuri nākotnē dzīvos arī jaunajā daudzfunkcionālajā mākslas centrā. "Esam pārliecināti, ka festivāla koncerti, izstādes, teātra izrādes un performances būs saistošas ne tikai pašiem liepājniekiem un kurzemniekiem, bet liks mērot ceļu uz Liepāju nevienam vien mākslas cienītājam no attālākiem Latvijas novadiem un citām valstīm," pārliecināts koncertzāles valdes loceklis Ints Dālderis.

Biļetes uz pasākumiem pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs un stundu pirms pasākumiem norises vietās. Plašāka informācija

www.liepajasvasara.lv