Kultūras ministrija ir lēmusi piešķirt atbalstu vairāk nekā 172 000 eiro apmērā arī Liepājas teātrim "Covid-19" seku likvidēšanai, portālu irliepaja.lv informēja domes priekšsēdētāja padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Daiga Kļaviņa. Lēmums gan otrdien vēl jāapstiprina valdības sēdē, taču ministrija solījusi, ka arī tur atbalsts būs.
 

"Pērnais gads Liepājas teātrim bijis kā sirds kardiogramma – iesākot to ar varenām, spēcīgām izrādēm un apmeklētāju pārpildītām zālēm, līdz mazliet pārspīlētam "melnajam oktobrim", kas simboliski apzīmēja "Covid-19" atstātās sekas uz teātri. Liepājnieki un daudzi Latvijas iedzīvotāji elpu aizturējuši sekoja līdzi valsts atbalstam Liepājas teātrim, jo izrādījās, ka mūsu teātris ir vienīgais visā valstī, kas nevar pretendēt uz "Covid-19" seku likvidēšanas finansiālo atbalstu dēļ juridiskās piederības pašvaldībai, nevis valstij, kā tas ir visiem pārējiem profesionālajiem teātriem", savā Facebook kontā raksta domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis.


SIA "Liepājas teātris" valdes locekle Eva Ciekurze, komentējos faktu par valsts atbalsta piešķiršanu, portālam irliepaja.lv sacīja, ka piešķirtā summa atbilst jaunuzvedumu budžetam, un ka acīmredzot nauda tiks piešķirta tieši ar mērķi atbalstīt teātra jaunradi.


"Ar kādiem izlietošanas nosacījumiem tiek piešķirts finansējums, mēs pagaidām nezinām, detalizēti zināsim pēc lēmuma pieņemšanas," sacīja Ciekurze.