Liepājas Virtuālais kino muzejs papildināta ar materiālu par kādreizējo Liepājas teātra aktrisi Vilmu Melbārdi.

Sadaļas „Liepājas kino vēsture” apakšsadaļa „Liepājas aktieri kinofilmās” tagad stāsta arī par kādreizējo Liepājas teātra aktrisi Vilmu Melbārdi.

Vilma Melbārde kopā ar Dzidru Ritenbergu Liepājā ieradās 1948.gadā pēc I Nacionālā teātra studijas absolvēšanas. Dzidru Ritenbergu radošo ceļu līkloči vēlāk aizveda tālāk, bet Vilmai Melbārdei Liepājas teātris kļuva par mūža teātri.

Gandrīz četrdesmit darba gados uz Liepājas teātra skatuves nospēlēts liels skaits redzamu un nozīmīgu lomu gan dažādu tautu klasikas izrādēs, gan izrādēs, kas bija obligātas teātra repertuārā padomju varas apstākļos, gan muzikālajās izrādēs. Lai varētu veiksmīgi piedalīties muzikālajās izrādēs, Vilma Melbārde savas iedzimtās vokālās dotības slīpējusi pie izcilās mūzikas pedagoģes Hertas Štrauses, kādreiz ievērojamās Liepājas operas mecosoprāna lomu izpildītājas.

Kino Vilmai Melbārdei bijušas pavisam četras lomas, no kurām viena diemžēl uz ekrāniem neparādījās, līdz ar to, skatītājiem ir zināmas tikai trīs. Kinoekrānus neaizsniegusī loma bija filmā „Dīvainā mēnesgaisma” (1987). Šajā filmā piedalījās vairāki Liepājas teātra aktieri: Kārlis Zušmanis, kurš gan uz to brīdi vairs Liepājas teātrī nestrādāja, Valdemārs Zandbergs, Dzintra Klētniece, Jānis Kuplais. Arī Astrīda Kairiša, kas šajā filmā spēlē Nadīnu,  savulaik strādājusi Liepājas teātrī.

Vilmai Melbārdei šajā filmā bija paredzēta Ilgas Tomases atveidotās Ertas mātes loma. Diemžēl uzfilmētās epizodes netika iekļautas filmas gala versijā.

Vilma Melbārde mirusi 1987. gada 14. decembrī.