No 4.jūnija līdz 31.augustam Liepājas muzejs Kūrmājas prospektā 16/18 apmeklētājiem būs atvērts katru dienu no pulksten 10 līdz 18, pateicoties sadarbībai ar Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) Liepājas pašvaldības aģentūru un projektu "Nodarbinātības projekti", informē Liepājas muzeja muzejpedagoģe Ieva Dzintare.

Sadarbība ar Liepājas pašvaldības NVA aģentūru un vasaras jauniešu "Nodarbinātības projektu" ir ikgadēja un Liepājas muzejs caur tā īstenošanu sniedz iespēju jauniešiem strādāt vasarā, izzināt ar muzeja darbību saistītos pienākumus un kādam no tiem iespējams pašu pirmo darba pieredzi.

Šogad  "Nodarbinātības projekta" ietvaros darbu muzejā uzsākuši 12 skolēni, kuri gaidot valdības lēmumu par muzeju atvēršanu, cītīgi uzposuši muzeja telpas un dārza teritoriju, šobrīd aktīvi piedalās muzeja krājuma nodaļas darbā kā arī turpmāk darbosies kā ekspozīciju zāļu uzraugi.

Veroties Liepājas muzejam Kūrmājas pr. 16/18 apmeklētājiem muzeja lielajā izstāžu zālē būs aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļas vadītāja un profesora Jura Petraškeviča grafikas darbu un lielformāta zīmējumu personālizstāde  "[..]".  Mazajā izstāžu zālē iekārtota norvēģu mākslinieces un mākslas vēsturnieces Beātes Jersvollas akvareļdarbu izstāde – "Ieklausies klusumā". Savukārt anfilādē  – latviešu laikmetīgās mākslas pārstāves, gleznotājas un grafiķes Ievas Carukas personālizstāde "Gandri, cīgas, amuleti".

Visas trīs izstādes uzstādītas periodā, kad kultūrvietu durvis bijušas slēgtas, tāpēc jo īpaši aicinām apmeklēt ekspozīcijas un novērtēt mākslinieku sniegumu, un atkalredzēšanos klātienē.

Savukāt, Liepājas muzeja filiāle "Liepāja okupāciju režīmos" K. Ukstiņa ielā 7/9 strādās pēc ierastā darba laika, piecas dienas nedēļā, no trešdienas līdz sestdienai. Tajā apskatāma ekspozīcija "Dzīvesstāsti sarkanā terora ēnā", kas tapusi, godinot to cilvēku piemiņu, kuru dzīves un dzīvības upurētas, padomju varai ienākot Latvijā, kā arī cienot un tos, kas uzdrīkstējušies stāties pretī padomju režīmam.

Liepājas muzejs, verot durvis, ievēros vadlīnijas epidemioloģiskās drošības pasākumiem, kas izdotas saskaņā ar  Ministru kabineta 2020.gada 9.jūnija noteikumu Nr.360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi "Covid–19" infekcijas izplatības ierobežošanai".

Tāpat, Liepājas muzejs aicina apmeklētājus par biļetēm un citiem pirkumiem norēķināties ar maksājumu kartēm, pēc iespējas ierobežojot skaidras naudas maksājumus.