11.jūnijā, muzejs bija stāvgrūdām pilns – pazīstamā modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas izstādes "Jūgendstila mode” atklāšana pulcēja vairāk nekā simts interesentu.

Vasiļjevs jau gadus piecus Latvijas galvaspilsētā regulāri izstāda daļu no savas 50 000 eksponātu bagātās tērpu kolekcijas, bet 100 unikālu jūgendstila laikmeta kleitu, ko veidojuši savulaik slaveni dizaineri, drēbnieki un izšuvumu meistari no Eiropas modes namiem "The Worth", "Doucet", "The Paquin", "Cheruit", "The Rouff", "Poiret", "Babani" un "The Fortuny", un gandrīz 300 aksesuāru izstāde Liepājā notiek pirmoreiz. Paralēli šai izstādei Vasiļjeva krājumu kolekcijas skatāmas arī Šauļos un Viļņā, bet jūlijā vidū atkal jauna izstāde tiks atvērta Rīgā.

Šķiet neticami, ka daļa pasaulē pieprasītā kolekcionāra krājuma līdz septembrim būs apskatāma arī Liepājā, taču tas Liepājas muzejam ir izdevies. Iespējams, savu lomu nospēlējis fakts, ka slavenība savā bērnībā dzīvojis Palangā un, kā izteicās izstādes atklāšanā, pirms 40  gadiem pabijis arī Liepājā.

Par Vasiļjeva harizmatiskās personības valdzinājumu bija iespēja pārliecināties katram, kuram bija laime klausīties viņa stāstījumā par jugendstila modi, unikālajiem tērpiem un to valkātājām.

Izstādē "Jūgendstila mode(1896–1915)" eksponēti gadsimtu veci audumi, mežģīnes, apģērbu griezumi, izšuvumi un aksesuāri, lielākoties sieviešu, bet arī vīriešu apģērbi.

Elegantais un krāšņais stils stāsta par "Skaisto laikmetu" ("Belle Époque"), kad pasauli neplosīja kari un šausmas, bet ikdienu krāšņoja skaistums un mīlestība.

Jūgendstila apģērbu un aksesuāru kolekcija eksponēta Liepājas muzeja pirmā un otrā stāva izstāžu zālēs. Jāpiebilst, ka arī pati muzeja ēka, Kūrmājas prospektā 16 ir "Skaistā laikmeta" celtne. Tā būvēta 1900.–1901.gadā pēc arhitekta Paula Maksa Berči projekta un pazīstamā Berlīnes arhitekta Ernsta fon Īnes skices. Lai arī muzeja ēkas interjers ieturēts dažādos stilos – no smagnējas vācu renesanses vēsturiskajā ēdamistabā līdz barokam un rokoko abos salonos un gotikas ietekmes vestibilā, tomēr laiks, kad ēkā būvēta, sakrīt ar jūgendstila uzplaukumu.

Aleksandrs Vasiļjevs dzimis 1958.gada 8.decembrī Maskavā pazīstamu teātra mākslinieku ģimenē. 1982.gadā viņš pārcēlies uz dzīvi Parīzē. Vasiļjevs radījis vairāk nekā 100 dekorācijas vadošo teātru baletiem un operām daudzās pasaules valstīs, kā arī daudziem pazīstamiem teātru uzvedumiem un filmām.

Izstāde būs apskatāma līdz 6.septembrim.