"Liepājas Mākslas foruma" atklāšanas vakarā, piektdien, 24. septembrī pirmoreiz pēc vairāku gadu pārtraukuma tiks atdzīvināts reiz leģendārais klubs "Kursa", kas lepni un nesatricināmi slejas teju pašā jūras krastā. Klubs "Kursa" atrodas Liepājā, Zvejnieku alejā 11 un 1968. gadā atklāts reiz varenā zvejnieku kolhoza "Boļševiks" paspārnē. Mūsdienu mākslas festivāla laikā ēkā, kas vērtējama kā spilgts padomju modernisma arhitektūras piemērs, notiks divi muzikāli notikumi. Džeza un fusion grupas "Lupa" koncerts pulksten 21.00 un viegli nostaļģiska ballīte-diskotēka "Aldis Ermanbriks" pulksten 23.00, informē SIA "Lielais Dzintars" sabiedrisko attiecību vadītāja Elizabete Hartmane.

Mākslas festivāla atklāšanas vakarā piektdien, 24. septembrī pulksten 21.00 ar mūsdienīgu un aizraujošu džeza un elektronikas salikumu klausītājus veldzēs modernā džeza grupa "LUPA". "Paturiet grupu "Lupa" savā redzeslokā tās muzikālās oriģinalitātes un dalībnieku virtuozitātes dēļ," uzsvēris viens no nozīmīgākajiem džeza apskatniekiem, Lielbritānijā izdotais "Jazz Journal". Grupa dibināta pirms pieciem gadiem, apvienojoties četriem spilgtiem Latvijas džeza un laikmetīgās mūzikas pārstāvjiem – Dāvis Jurka (alta saksofons, flauta, efekti), Ritvars Garoza (taustiņinstrumenti), Valters Sprūdžs (basģitāra) un Andris Buiķis (bungas, "Tempest" analogā bungmašīna).

Apvienības debijas skaņuplate "Sequences and Consequences" kļuva par pārsteigumu mūzikas profesionāļu vidū un nominēta Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai kategorijā "Džeza mūzika". Šī gada rudenī apvienība laidīs klajā jaunāko ierakstu "Sketches of trees/Koki", un Mākslas foruma atklāšanas vakara dalībnieki būs vieni no pirmajiem, kas piedzīvos albuma publisko atskaņojumu.

Vakara turpinājumā apmeklētāji aicināti uzkavēties, lai no pulksten 23.00 atklāšanas svinības noslēgtu aizvadītā gadsimta noskaņām apvītā diskotēkā "Aldis Ermanbriks". "Viegli nostaļģiskā ballīte-diskotēka "Aldis Ermanbriks" klubā "Kursa" būs ironiska replika par 70. un 80. gados populāro Latvijas Televīzijas raidījumu "Varavīksne", ko vadīja mūziķis, ierakstu kolekcionārs un pirmais populārās mūzikas žurnālists Latvijā – Aldis Ermanbriks," iepazīstina festivāla programmas veidotāja Baiba Bartkeviča, "Vienmēr elegantais un zinošais Ermanbriks, spītējot savienībā pastāvošajai cenzūrai, mūs, "aiz dzelzs priekškara" mītošos tautiešus, iepazīstināja ne tikai ar Latvijas estrādes jaunumiem, bet atklāja arī saldo un aizliegto augli – Rietumu populārās mūzikas skanējumu un acīm neticamus videoklipus. Mākslas foruma atklāšanas vakarā – padomju laika kultūras nams un padomju laika zelta repertuārs karstā ballītē!"

Vakara programmā – skaņuplašu fabrikas "Melodija" izdotais "zelta repertuārs", atmosfēra – sociālisma sagruvuma priekšvakars, diskžokeji un moderatori: Uldis Meļķis un Zigmārs Miemis. Pasākuma norises vietā darbosies bārs un būs pieejami atspirdzinājumi. Norises vieta: klubs "Kursa", Zvejnieku aleja 11. Ieeja no 18 gadu vecuma. Kopā ar pieaugušu pavadoni – no 12 gadu vecuma.

Video ieskats klubā "Kursa":


"Liepājas Mākslas forumu" organizē SIA "Lielais Dzintars". Pasākumu norisi atbalsta: Liepājas pašvaldība, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Kurzemes plānošanas reģions, Latvijas Valsts meži, Valmiermuiža, Kokmuiža, Gardu muti. Partneri: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Rīgas Starptautiskais kino festivāls, Voetvolk, Liepājas leļļu teātris, Pigeon-bridge, Cita Abra, PXB, KN Wiktorija, Klubs Kursa un Borrofish.

Festivāla programma pieejama mājas lapās: lmf.lielaisdzintars.lv un www.lielaisdzintars.lv. Biļetes pieejamas "Biļešu paradīze" tīkla kasēs visā Latvijā un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/custompage/2719

Apmeklējot pasākumus, pie ieejas lūgs uzrādīt "Covid-19" sertifikātu, kas apstiprina personas vakcināciju pret "Covid-19" vai minētās infekcijas pārslimošanu. Tāpat lūgs uzrādīt arī personu apliecinošu dokumentu un pasākuma ieejas biļeti. Pasākuma laikā sejas aizsargmaskas nav jālieto.