Liepājas Virtuālā kino muzeja sadaļa „Liepājas aktieri kinofilmās” papildināta ar materiālu par Liepājas teātra aktrisi Veru Šneideri.

Atmiņās par Veru Šneideri dalījies viņas kādreizējais dzīvesbiedrs Aleksejs Tarvids, kurš XX gs. piecdesmito gadu sākumā īslaicīgi arī bija aktieris Liepājas teātrī. Tas ir atmiņu stāstījums par abu dzīvi, kurā ievīts gan laikmeta kolorīts – piecdesmito gadu sākumu vēl apēno Staļina varas laiks ar visām no tā izrietošajām sekām, gan stāsts par sadzīves grūtībām, kuras nācās pārvarēt jaunajiem aktieriem. Mākslas mīlestība tolaik bija zemu apmaksāta, jaunajai ģimenei, kurā drīz parādījās arī mazulis, nācās dzīvot pusbadā, tāpēc kādam vajadzēja izšķirties par atsacīšanos no mākslas. Tas bija Aleksejs Tarvids, kurš sāka strādāt jūrniecības nozarē, kurā aizvadījis visu savu darba mūžu. Uz Liepājas teātra skatuves Tarvids nospēlējis tikai divas lomas.

Vera Šneidere palika Liepājas teātrī, un uz tā skatuves radīja daudz neaizmirstamu tēlu dažādos iestudējumos. Spilgti skatītāju atmiņās dzīvo grāfiene Lidija Ivanovna („Anna Kareņina”); Ebertina fon Bundela, baltvācu muižniece, dīvainā „barona Bundula” māte, („Dullais barons Bunduls”); Ekebijas majoriene no „Gesta Berlinga” un daudzas citas lomas. Verai Šneiderei bijušas arī vairākas kinolomas, tostarp, izteikti liepājnieciskajā filmā „Parāds mīlestībā”.