Ar dziesmas "Liepu taka" video ierakstu Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra kori godina izcilo liepājnieku, komponistu Agri Engelmani 85. jubilejā, informē centra sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Iveta Štelmahere.

Ierakstā piedalījās jauktie kori "Laiks" (diriģente Ilze Balode, kormeistars Renārs Juzups), "INTIS" (diriģente Ilze Valce, kormeistars Henrijs Rolands Kalniņš), "Kursa" (diriģente Ilze Āboliņa), "Lauma" (diriģente Mirdza Paipare), "Līva" (diriģents Jēkabs Ozoliņš) un sieviešu koris "Aija" (diriģente Gunta Vite, kormeistare Antra Berga).

Daudzas A.Engelmaņa dziesmas kļuvušas par klasiku un iekļautas Vispārējo latviešu Dziesmu svētku repertuārā, to vidū arī "Liepu taka", kas tapusi sadarbībā ar leģendāro liepājnieku, dzejnieku Olafu Gūtmani. Komponists cieši sadarbojies arī ar citiem Liepājas literātiem.

A.Engelmanis dzimis 1936.gada 26.aprīlī Liepājā. Ar izcilību absolvējis Liepājas mākslas vidusskolu, mācījies Liepājas mūzikas vidusskolā, mūzikas teorijas nodaļā, studējis Latvijas Valsts konservatorijā, Ādolfa Skultes kompozīcijas klasē. A.Engelmanis strādājis par kompozīcijas un teorētisko priekšmetu skolotāju Liepājas mūzikas vidusskolā, bijis arī šīs skolas direktors un Liepājas teātra mūzikas daļas vadītājs.

A.Engelmanis daudz paveicis Liepājas kultūras dzīves veidošanā: bijis Liepājas Kultūras fonda priekšsēdētājs, Latvijas Mūzikas biedrības Lejaskurzemes novada valdes priekšsēdētājs, strādājis dažādu konkursu žūrijās un pašvaldības kultūras komisijās. Komponista kora dziesmas kļuvušas par žanra klasiku un vairākkārt skanējušas Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos. Kopš 1977. gada A.Engelmanis bijis Latvijas Komponistu savienības biedrs un Komponistu savienības valdes loceklis.

Talantīgais kurzemnieks devies mūžībā 2011. gada 7. aprīlī.