Ar VKKF Latvijas Valsts mežu Kurzemes kultūras programmas finansiālu atbalstu aizsāksies kultūrvēsturiski izzinošs pasākumu cikls “MARKABE”, kurš norisināsies divās unikālās Kurzemes vietās – Maras un Kabiles muižās, portālu irliepaja.lv informēja Irita Kalēja, "Liepaja Music" projektu vadītāja.

Pirmais cikla pasākums koncerts "Muzikālais soiree Maras muižā" notiks 4. jūlijā pulksten 19 Maras muižā ar vijolnieces Annijas Endijas Kolertas un ģitārista Mika Akota piedalīšanos. Mūziķu izpildījumā skanēs Šūberta, Bartoka, Debisī, Pjacollas un Villa Lobosa skaņdarbi.Pirms un pēc muzikālā kamermūzikas priekšnesuma pasākuma apmeklētājiem būs iespēja aplūkot nesen restaurēto Maras muižu, kas atrodas Turlavas pagastā, Kuldīgas novadā. Muižas kungu pils ir celta 1750. gadā kā tipiska baroka ēka. Unikāla ir ne tikai līdz mūsdienām saglabājusies celtne, bet arī senie, 16. gadsimta Livonijas laika pamati ar velvētajām pagraba telpām uz kuriem muiža uzbūvēta. Maras muiža ir Kurzemes un Latvijas kultūrvēsturiskais mantojums, par ko liecina labi saglabājušies arhitektoniskie elementi – autentiskais kungu mājas plānojums, telpu izkārtojums anfilādē, koka grīdas un greznās kāpnes, kamīns un vairākas krāsnis. Maras muižā saglabātais priekšnama kamīns ir ražots Kurzemē un papildināts ar Kuldīgas Hansa Šēna keramikas darbnīcās 1870. – 1880. gados tapušo bareljefu.

Paralēli vēsturiskā mantojuma – autentiski saglabātās kungu mājas, Latvijas ainavas, muižas romantikas aplūkošanai un iepazīšanai, ikviens pasākuma apmeklētājs varēs baudīt arī muzikālo priekšnesumu vijolnieces Annijas Endijas Kolertas un ģitārista Mika Akota izpildījumā. Ar pasākumu "Muzikālais soiree Maras muižā" tiks iedzīvinātas senās mājas un salonmuzicēšanas tradīcijas, kas balstītas baltvācu īpašnieku – muižnieku nacionalitātes saknēs. Koncerta repertuārs būs balstīts akadēmiskās mūzikas tradīcijās, kas lieliski papildinās Mares muižā valdošo noskaņu.

Pasākuma dalības maksa apmeklētājiem – 10 eiro, ar iepriekšēju pieteikšanos, zvanot pa tālr. +371 26376974 (vietu skaits ierobežots).

Digitāla ekskursija Maras muižā pieejama ŠEIT.