Piejūras pilsētu literārā akadēmija (PPLA) aicina uz bijušās liepājnieces Lienes Gūtmanes ceturtā dzejoļu krājuma "Nestāsti" atvēršanas svētkiem "Stāsti manim Reina Visla Sēna Āre Daugaviņa... labāk nestāsti" trešdien, 1. martā, pulksten 17 Liepājas Universitātes 205. telpā Kūrmājas prospektā 13, informē PPLA pārstāve Gunita Lagzdiņa-Skroderēna. Laipni gaidīti visi interesenti!
 
1.martā pulksten 17 Liepājas Universitātes telpās Kūrmājas prospektā notiks kādreizējās Liepājas Pedagoģijas akadēmijas absolventes, dzejnieces L (īstajā vārdā – Liene Gūtmane, dzimusi Štāla) ceturtā dzejoļu krājuma "Nestāsti" (2022) atvēršanas svētki, uz kuriem gaidīti ne tikai Piejūras pilsētu literārās akadēmijas (PPLA) dalībnieki, bet ikviens interesents.Lienes Gūtmanes (toreiz Štālas) pirmā publikācija bija dzejolis "Rēgs" žurnālā "Draugs" 1991.gadā, pirmais autorvakars notika 1992.gada Dzejas dienās Liepājā kopā ar dzejnieku Aldi Pagastu. Laikā ap gadsimtu miju sekoja publikācijas Kurzemes dzejnieku kopkrājumos un presē ("Kurzemes Vārds", "Karogs", Liepājas Kalendāros u.c.). Līdz šim izdoti dzejoļu krājumi "Vakardiena" (1997), "Melnais eņģelis" (2002) un "Lidot" (2005).

Ilgus gadus autore vadījusi ārpus Latvijas. Bijusi latviešu valodas un literatūras lektore Varšavas Universitātes Baltistikas nodaļā, sekretāre Polijas vēstniecībā Rīgā, sekretāre un finanšu daļas asistente Polijas vēstniecībā Bernē (Šveice). Šveicē izmēģināts arī pastnieces, iepakojumu fabrikas strādnieces un senioru aprūpes darbinieces arods. L. Gūtmane latviski iztulkojusi sava dzīvesbiedra, poļu diplomāta Mareka Gluško monogrāfisko pētījumu "Poļi Liepājā – zināmā, nezināmā, aizmirstā vēsture" (izdots latviešu un poļu valodā Polijā 2018. gadā).

Krājumu "Nestāsti" izdevis apgāds "Madris". Pašas autores vārdiem runājot, "teksti ir gan stāsti, gan neaizsūtītas vēstules vai neattīstītas fotogrāfijas, uzrakstītas ar vārdiem un retām pieturzīmēm, gan ieraksti neregulārā, neloģiskā emigrantes un sapņotājas dienasgrāmatā". Dzejoļi tapuši Varšavā un Bernē, epizodiski – Liepājā. "Rakstīts negaidīti un neplānoti uz visa un ar visu, kas pagadās, kad nevar nerakstīt un kad nevar vairs izturēt, kā vajag rakstīt."

Visām PPLA aktivitātēm vari sekot arī kontā "Piejūras pilsētu literārā akadēmija" portālos "Facebook", "Draugiem", "Twitter" un nu arī "Instagram".