Sestdien, 15. jūlijā, pulksten 18 koncertzālē Lielais Dzintars būs baudāma izcilā itāļu komponista Džakomo Pučīni opera"Bohēma", kurā titullomā iejutīsie pasaulē atzītais soprāns Maija Kovaļevska (Mimī), portālu informēja notikuma rīkotāji.


Tieši Mimī loma ir kļuvusi par izcilā latviešu soprāna spožu vizītkarti pasaules lielākajos operteātros – tā dziedāta gan Ņujorkas Metropolitēna operā, gan Vīnes Valsts operā, gan arī Londonas Karaliskajā operā.


"Pasaulē labākais tenors Jonass Kaufmans, kad viņš organizēja savu benefici, kā partneri Mimī lomai aicināja Maiju. Ja viņš ir pasaulē pirmais tenors, tad es varu teikt, ka Maija līdz ar to arī ir pirmā Mimī pasaulē", tā pagājušajā vasarā pirms Siguldas Opermūzikas svētkiem teic to rīkotājs Dainis Kalns.


"Bohēma" tiek uzskatīta par vienu no Džakomo Pučīni (1858–1924) labākajiem sacerējumiem un par vienu no visu laiku romantiskākajām operām. "Bohēmas" varoņi ir tipiski 19. gadsimta nogales parīzieši: dzejnieks Rūdolfs, mūziķis Šonārs, filozofs Kolēns un mākslinieks Marsels. Draugu nabadzīgajā, bet jauneklīgi nebēdnīgajā ikdienā ienāk zīda izšuvēja Mimī. Taču meitenes liktenis jau izšķirts – pat Rūdolfa mīlestība nespēj viņu glābt…


Iestudējumā būs iespēja dzirdēt vēl vienu spožu opermūzikas pērli – bulgāru tenoru Mihailu Mihailovu, kuru nereti pielīdzina izcilajam itāļu tenoram Lučāno Pavaroti.


Tāpat uzstāsies arī Latvijas Nacionālās operas solisti – Jānis Apeinis, Marlēna Keine, Rihards Mačanovskis, Krišjānis Norvelis, Andris Lapiņš, Kalvis Kalniņš un Viesturs Vītols. Iestudējuma režisors – Edmunds Freibergs, pie diriģenta pults – Vladimirs Kiradžijevs (Vīne).


Scenogrāfs – Aigars Ozoliņš, video – Anta Priedīte, kostīmu mākslinieces – Ieva Kundziņa un Evija Džonsone.


Piedalās festivāla koris un orķestris.


Biļetes: www.bilesuparadize.lv.