Piektdien, 11. maijā, Liepājas muzejā atklāja izstādi "Art deco stils. Starpkaru perioda mode. 1918-1939" no Aleksandra Vasiļjeva privātkolekcijas.

Izstādes atklāšanā, kas bija ārkārtīgi kupli apmeklēta, piedalījās arī pats slavenais teātra mākslinieks, interjeru dizainers, mākslas zinātnieks, modes vēsturnieks un televīzijas raidījumu vadītājs Aleksandrs Vasiļjevs, kurš kārtējo reizi fascinēja publiku ar zināšanām un lielisko izteiksmes veidu, iepazīstinot ar savu art deco (franču val. – art déco) stila apģērbu modes kolekciju.

Laikmetam atbilstošu mūziku atskaņoja Dita Barona un Beāte Zariņa-Blaščinska, savukārt sporta deju centra "Lesto” dejotāju pāris atgādināja 20. gadsimta 20. un 30. gadu deju soļus.

Izstādē, kas veltīta Latvijas valsts simtgadei, iekļauti vairāk nekā 60 apģērbi un aksesuāri, kā arī ar 20. gadsimta 20. un 30. gadiem saistītas fotogrāfijas un gleznas, kas vēsta par grandiozajām modes pārmaiņām tā laika Eiropā.

Pirms astoņiem gadiem Vasiļjeva art deco kolekcija bija skatāma Rīgā, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā. Izstādē, kas apskatāma Liepājas muzejā, eksponāti ir daļēji nomainīti un tā papildināta ar jauniem tērpiem. Muzeja māksliniece Dace Lanka līdz nepazīšanai pārvērtusi izstāžu telpu interjeru, radot tajās īstu art deco noskaņu.

Art deco, kas attīstījās aptuveni 15 gadus, iezīmēja jaunu laikposmu modes vēsturē. Periodu no 1919. līdz 1930. gadiem pieņemts uzskatīt par pēdējo lielo stilu Eiropas modē, kas kļuvis par finansiālās labklājības, uzplaukuma, greznības un elegances simbolu. Šis laiks liek atcerēties leģendārās "mazās melnās kleitiņas” un smaržu "Chanel № 5” rašanos, izteiktu make-up un pārspīlētu kalsnumu, mīlestību pret aksesuāriem un pirmos emancipācijas centienus, īsos sieviešu matu griezumus un taisnas pērlītēm rotātas kleitas, aviopārlidojumu kultu un aizraušanos ar džezu.

Aleksandrs Vasiļjevs dzimis 1958. gada 8. decembrī Maskavā pazīstamu teātra mākslinieku ģimenē, 1982. gadā pārcēlās uz Parīzi. Bērnības un pusaudžu gadu vasaras pavadījis Palangā, un tolaik ne reizi vien apmeklējis arī Liepāju, ko labi atceras līdz šai dienai.

25 pasaules valstīs Aleksandrs Vasiļjevs radījis vairāk nekā 100 dekorācijas vadošo teātru baletiem un operām, kā arī daudziem pazīstamiem teātru uzvedumiem un filmām.

Ar Vasiļjevu ir sadarbojušiesThéâtre du Rond-Point, teātri Le Lucernaire un Cartoucherie, Bastīlijas operas studija Parīzē, Aviņonas festivāls, Ballet du Nord, Jaunais Francijas balets, Versaļas Karaliskā opera, Nacionālais teātris Londonā, Skotijas balets Glāzgovā, Flandrijas Karaliskais balets, Oija Masako balets Osakā, Asami Maki balets Tokijā, Nevadas balets, Santjago Operas un baleta teātris, kā arī daudzi citi.

Izstāde Liepājas muzejā skatāma līdz 26. augustam. Ieejas biļetes cenas – 2,50 eiro pieaugušajiem, 1,50 eiro skolēniem, studentiem, pensionāriem. Līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas.