Piektdienā, 26.maijā, koncertzālē "Lielais Dzintars" uzstāsies ukraiņu pasaules mūzikas kvartets "DakhaBrakha". Grupa koncertējot apceļojusi pasauli, Liepājā viesosies pirmo reizi.

"DakhaBrakha" savu mūziku sauc par "etno haosu", jo mūzikā apvieno dažādus stilus, žanrus un kultūras ietekmes, to visu balstot uz ukraiņu tautas folkloras pamata, izmantojot tautas instrumentus un daudzbalsīgu dziedāšanu. Tā, piemēram, dziesmā "Carpathian Rap" tautas mūzika saplūst ar repa rečitatīvo partiju. Savukārt dziesmā "Vesna" no dabas skaņām pakāpeniski izaug enerģisks daudzbalsīgs dziedājums.

"Grupu "DakhaBrakha" nezinātājiem pieteiktu kā uzreiz saprotamu un nolasāmu, enerģisku un aizkustinošu! Viņu mūzikas valoda ir starptautiska. Vairākas reizes esmu bijis uz grupas koncertiem un rekomendējis tos apmeklēt draugiem, kuri iepriekš "DakhaBrakha" nav klausījušies. Rezultāts vienmēr ir nemainīgs – skatītājs nav spējis mierīgi nosēdēt vai nostāvēt – jau ar pirmajām skaņām "DakhaBrakha" visus ir aizrāvusi," pauž mūziķis Ralfs Eilands.

Jau ilgus gadus "DakhaBrakha" ir bijuši Ukrainas kultūras vēstneši pasaulē un šobrīd vairāk kā jebkad grupas mūzika ir emocionālā spēka avots gan Ukrainas cilvēkiem, gan viņu atbalstītājiem.

"DakhaBrakha" koncerts notiks piektdien, 26.maijā, pulksten 19 koncertzālē "Lielais Dzintars". Biļetes nopērkamas: www.bilesuparadize.lv un koncertzāles kasēs.