28.maijā noslēdzās projektu iesniegšana Liepājas Kultūras pārvaldes organizētājā otrajā kultūras projektu konkursā. Kopumā tika saņemts 41 pieteikums, no kuriem visvairāk projekti bija mūzikas un dejas, kā arī starpdisciplinārajās nozarēs, informē Kultūras pārvaldes sabiedrisko attiecību vadītāja Katrīna Vectirāne.

Kopējā iesniegto projektu prasītā summa ir 139 000 eiro. Kopumā projektu konkursā paredzēts sadalīt 50 000 eiro lielu līdzfinansējumu. Kultūras pārvaldes piešķirtā līdzfinansējuma apjoms vienam projektam plānots no 1000 līdz 4000 eiro. Viens pieteicējs konkursā kopumā atbalstā varēs saņemt ne vairāk kā 6000 eiro.

Konkursa galvenais uzdevums ir atbalstīt Liepājas kultūras nozarē esošos nevalstiskā un privātā sektora dalībniekus, tāpēc konkursā varēja piedalīties tikai tās juridiskās personas ar juridisko adresi Liepājas pilsētā, kas nav pašvaldību un valsts iestādes, pašvaldību un valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību, tai skaitā publiskas atvasinātas personas, un projektu realizācijai bija jānotiek Liepājas pilsētā.

Šobrīd iesniegtos projektus vērtēs komisijas locekļi, kuru sastāvā ir Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks, vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs Nauris Lazdāns, Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes "Liepājas pilsētas Būvvalde" galvenā māksliniece Agita Ansule, Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Izpilddirektora padomniece Antra Brūna, māksliniece Agnese Rudzīte, Liepājas Mūzikas, mākslas un Dizaina vidusskolas pasniedzējs un projektu vadītājs Ivars Pilips-Matisons, profesore, mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģente Liepājas Universitātes sieviešu korim "Atbalss" un Liepājas pilsētas domes Tautas mākslas un kultūras centra jauniešu korim "Intis" Ilze Valce, uzņēmējdarbības vides eksperts Gints Reķēns, literatūrzinātniece, filoloģijas doktore, Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes dekāne un asociētā profesore Zanda Gūtmane.

Konkursa prioritātes ir veicināt mūsdienīgas un intelektuālas kultūrvides attīstību Liepājā, piedāvāt jaunu un inovatīvu kultūras ideju realizēšanu pilsētā, nodrošināt kultūras norišu kvalitāti un daudzveidību, tradicionālās un laikmetīgās kultūras attīstību, kā arī veicināt Liepājas pilsētas iedzīvotāju līdzdalību kultūras dzīves norisēs.

Otrā kultūras projektu konkursā atbalstīto projektu realizēšanas termiņš noteikts no 2021.gada 1.jūlija līdz 2021.gada 31.decembrim. Pirmajā šī gada Liepājas kultūras projektu konkursā tika atbalstīti 18 projekti un sadalīts 50 000 eiro liels līdzfinansējums.