Liepājas Virtuālā Kino muzeja sadaļas „Kino bibliotēka” papildināts ar kinorežisora Arvīda Krieva stāstījumu par filmas „Aveņu vīns” uzņemšanu.

Stāstījums iekļauts „Kino bibliotēkas” apakšsadaļas „Publicistika par kino” materiālā „Vienmēr populārais detektīvs”.

Arvīds Krievs ir kurzemnieks, dzimis Kuldīgā, izaudzis Kuldīgas rajona Turlavas pagastā un beidzis Aizputes vidusskolu, kura tajos gados darbojās ēkā, kurā šodien iekārtots Aizputes Novadpētniecības muzejs. Savu dzimto novadu – Kurzemi – viņš joprojām tur sirdī ļoti mīļu, un bieži tam pievēršas savos darbos. Arvīds Krievs uzņēmis arī filmu „Dancis pa trim”, kurā filmējās „Liepājas skartie” Mārtiņš Freimanis un Leonīds Locenieks – un viņiem abiem filmas pirmizrādi sagaidīt nebija lemts.

„Aveņu vīns” ir ļoti kurzemnieciska filma – romānu „Nakts „Mežāžos””, kas ir scenārija literārais pirmavots, sarakstījis kādreizējais liepājnieks Viktors Lagzdiņš, galvenās sieviešu lomas atveidotāja Indra Burkovska arī ir kuldīdzniece, arī pati māja, kurā notika noziegums filmēta Talsu pusē. Arvīds Krievs savā stāstījumā dalās ar filmas uzņemšanas komiskākajām epizodēm – piemēram, stāstu par to, ka filmai bijusi paskopa administrācija, kas nav gribējusi atvēlēt naudu ēdienu iegādei, taču kā lai nofilmē viesības – turklāt lepnas! – ja tajās nav, ko ēst…