Valentīndienā – 14.februārī – Liepājas Olimpiskajā centrā tika demonstrēta Andreja Ēķa un Aigara Graubas pirmā latviešu sporta filma „Sapņu komanda 1935”.

Pasākuma galvenais mērķis bija sniegt iespēju bez maksas noskatīties šo filmu Liepājas sporta skolas audzēkņiem un arī citiem interesentiem, kā arī iepazīstināt ar filmas tapšanu, Latvijas basketbola vēsturi un mudinātu ikviena stāvēt un krist par mūsu valsti, tāpat kā to darīja mūsu basketbolisti 1935.gadā.

Tas nebūtu bijis iespējams, bez “BTA Insurance Company” atbalsta, kura kopumā filmas noskatīšanos nodrošināja 80 sporta skolām visā Latvijā.  

Arī mēs, irliepāja.lv, tikām ielūgti uz šo pasākumu.

Ierodoties Liepājas Olimpiskajā centrā, pavērās skats uz nepacietīgu skatītāju pūli. Mūs laipni sagaidīja apdrošināšanas kompānijas BTA pārstāve Kristīne, kas mūs iepazīstināja ar vienu no filmas aktieriem – Viktoru Elleru.

Vēlāk sarunā aktieris atklāja, ka visu filmēšanas laiku patriotisms pamazām pieaudzis, taču tikai pašās beigās, filmas pirmizrādē, viņš sajuties kā īsts patriots. Ellers gan atzina, ka viņaprāt viena filma daudz neko nemainīs, taču tā var kalpot kā palīgs skolotājiem un vecākiem, stāstota jaunajiem, kāpēc bija un ir jācīnās par mūsu valsti.

Aktiera dzīvē basketbols nav sveša lieta, viņš ar to nodarbojies jau agrāk un arī tagad šad tad uzspēlē kopā ar draugiem.

Runājot par filmu, jāteic, ka nevaram piekristist daļai kino kritiķu, jo mūsuprāt, filma bija lieliska. Filmas sižets gan lika priecāties, gan aizkustināja  līdz asarām. Sākot ar smiekliem par filmā atveidotajiem treniņiem un puišu izlēcieniem, beidzot ar grandiozo uzvaru un patriotisko nobeigumu, kas lika aizdomāties par Latvijas smago vēsturi.

Paldies “BTA Insurance Company” par doto iespēju noskatīties vienu no latviešu meistaru kino darbiem, un iesakām to apmeklēt ikvienam, kas vēl nav paspējis izdarīt.

Un, cerams, latviešiem kādreiz izdosies atkārtot 1935.gada uzvaru – vismaz pēc „BTA Insurance Company” veiktās aptaujas Liepājas basketbola sporta skolu audzēkņi tic, ka Latvijas basketbola valstsvienībai vēl kādreiz izdosies iegūt zelta godalgu Eiropas basketbola čempionātā.

Saskaņā ar BTA veiktās Liepājas sporta skolas audzēkņu aptaujas rezultātiem, 88% respondentu uzskata, ka Latvijas basketbola valstsvienībai vēl kādreiz izdosies iegūt zelta medaļu Eiropas līmeņa meistarsacīkstēs. Savukārt tikai 8% aptaujāto audzēkņu domā, ka Latvijas komandai šādu iespēju nebūs.

Aptaujā jaunie sportisti atzinuši, ka augstu rezultātu sasniegšana ir viņu pašu treniņu mērķis, turklāt, lai tos sasniegtu, tam ir jātic.