PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) sadarbībā ar Liepājas Simfonisko orķestri (LSO) ceturtdien, 23. septembrī, atjaunotajā Emiļa Melngaiļa koncertzālē organizēs jauno izpildītāju akadēmiskās mūzikas konkursa laureātu koncertu ar diriģentu Atvaru Lakstīgalu, informē LMMDV.


Koncerts ir noslēgums sadarbības kopprojektam, kurš norisinājās pagājušā gada nogalē.  Svinīgajā koncertā piedalīsies "Jauno izpildītāju akadēmiskās mūzikas konkursa 2020" laureāti – Elizabete Katrīna Elere (vokāls), Helēna Eglīte (vijole),  Anete Pupila (čells),  Daiga Koroļonoka (flauta), Matīss Skarēvičs (sitaminstrumenti), Terēze Dārta Balode (vijole), Ēvalds Miks Kārkliņš (sitaminstrumenti)  un Ance Paula Poprocka (vijole).


"Koncertā dzirdēsim astoņus jaunus un daudzsološus LMMDV audzēkņus, kuru vidū nu jau arī  Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti – mūsu bijušie audzēkņi," stāsta Izglītības metodiķe Mūzikas izglītības programmām Kristīne Varažinska.


Koncerta sākums pulksten 18, tiešsaistē to varēs vērot skolas mājaslapā internetā (sadaļā JAUNUMI).


"Liepājas Simfoniskajam orķestrim došanās uz mīļo Melngaiļskolu, kā savulaik dēvēja Liepājas mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu, ir īpašs notikums. Skolas brīnišķīgi atjaunotajā koncertzālē daudzus gadu desmitus, Valda Vikmaņa lolots, darbojās mūsu orķestris. Skola arī ir dāvājusi šodienas orķestrim veselu plejādi lielisku mūziķu. Tagad kārta jaunajiem talantiem, kurus ar laiku ceram redzēt Liepājas Simfoniskā orķestra rindās," papildina LSO valdes loceklis Uldis Lipskis.


Koncerta norise – Liepājas Simfoniskā orķestra kādreizējā orķestra mājvieta Emiļa Melngaiļa koncertzāle ir izvēlēta apzināti, jo šobrīd tā ir piedzīvojusi vērienīgus modernizācijas darbus.


Koncertzāle ar optisko kabeli ir savienota ar skaņu ierakstu studiju. līdz ar to šajā zālē turpmāk var norisināties kvalitatīvi koncertieraksti, kā arī studijas ieraksti, izmantojot koncertzāles iespējas.


Zīmīgi, ka jau 2022. gadā LMMDV struktūrvienības Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskola atzīmēs simtgadi un ar dažādiem pasākumiem tiks godināta tās vēsture. E. Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskola ir viena no vecākajām mūzikas izglītības iestādēm Latvijā un joprojām ir kā nozīmīgs kultūras dzīves stūrakmens. Turklāt Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) ir vecākais orķestris Baltijas valstīs. Latvijā tas aizvien ir vienīgais profesionālais orķestris ārpus galvaspilsētas.