Ar Kultūras ministrijas (KM) rīkojumu izveidota darba izstrādās plānu valsts, pašvaldības dibināto teātru un koncertorganizāciju vakcinācijai pret "Covid–19", aģentūru LETA informēja KM sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Pēc viņas paustā, darba grupas uzdevums – atbilstoši Veselības ministrijas un citu par epidemioloģisko drošību atbildīgo institūciju izziņotajam vakcinācijas pret "Covid–19" plānam un citiem vakcināciju reglamentējošajiem plānošanas dokumentiem – ir apzināt potenciālo vakcinācijas pret "Covid–19" plāna dalībnieku skaitu.

Tāpat darba grupas uzdevums ir rast iespējamos risinājumus izbraukuma vakcinācijai darba vietās, piesaistot vakcinācijas pakalpojuma sniedzēju, vakcinācijas punktu vai attiecīgu medicīnisko personālu, kā arī veikt citas nepieciešamās darbības, lai nodrošinātu maksimālu vakcinēšanas ātrumu un jaudu.

Kokale pavēstīja, ka patlaban darba grupas vadībā tiek veikta potenciālo vakcinācijas pret "Covid–19" plāna dalībnieku skaita apzināšana, kā arī sākts plānot pārējo uzdevumu īstenošanu – ir nosūtītas anketas aptaujas veikšanai teātriem, koncertorganizācijām, tai skaitā Liepājas pašvaldības teātrim, Liepājas Leļļu teātrim, nevalstisko organizāciju teātriem un reģionālajām koncertzālēm.

KM pārstāve uzsvēra, ka ministrijas prioritāri vakcinējamo sarakstā plānots iekļaut ne vien koncertorganizāciju un teātru darbiniekus, bet arī mediju pārstāvjus.

LETA jau vēstīja, ka vakcinācijas pret "Covid–19" organizēšanā specifiski uzdevumi paredzēti visām ministrijām, virsvadību gan uzņemoties par veselības nozari atbildīgajai, turklāt arī pašvaldībām būs aktīvi jāstrādā, tostarp, mobilizējot savus iedzīvotājus vakcinācijai, paredz valdības apstiprinātais "Covid–19" vakcinācijas plāns.

KM uzdots piedalīties savas nozares prioritāro grupu vakcinācijas organizēšanā, informējot attiecīgo grupu pārstāvjus, mobilizējot tos vakcinācijai, apzinot vakcinējamās personas un veidojot sarakstus, palīdzot organizēt vakcinējamo plūsmas.

Tāpat ministrijai ir jāsadarbojas ar Vakcinācijas biroju un mediju institūcijām, lai sekmētu plašākas sabiedrības informēšanu par "Covid–19" vakcinācijas jautājumiem.