Fotogrāfs Aigars Hibneris sestdien, 8.decembrī, Liepājas teātrī vērā vaļā savu apjomīgo foto izdevumu „Liepājas teātris”.

Krāšņais izdevums, kas iespiests Jelgavas tipogrāfijā 500 eksemplāru tirāžā, galvenokārt tapis 2010./2011. gadā, aptverot teātra 104. un 105 sezonu, un lielā mērā dokumentē jaunākā aktierkursa ienākšanu Liepājas teātrī.

Akcents likts uz tādām izrādēm kā „Ugunī”, „Vestsaidas stāsts”, „Ragana”, „Spēlē, Spēlmani!”, „Laimesciema podniekdarbnīca”, „Pūt, vējiņi!”. Tuvplānos redzami visi teātra aktieri, tehniskie darbinieki, režisorus Dž.Dž.Džilindžers, Valdis Lūriņš, Lauris Gundars, Rolands Augustīns (Atkočūnu).

Fotoalbumu ar nelielu lasāmu tekstu, kā arī pilnu teātra darbinieku štata sarakstu papildinājusi Liepājas teātra literārās daļas vadītāja Zanda Borga.

Grāmatas izdošanu finansiāli atbalstījusi „SEB banka” un Liepājas dome.

„Šis ir dokumentāls fotoprojekts, fotogrāfijās ir attēlota teātra skatītājam neredzamā puse: režisori, aktieri, mēģinājumi, izrāžu sagatavošana, teātris un arī paši skatītāji,” par grāmatu saka tās autors. Lai fotogrāfijās dokumentētu teātra ritmu, noskaņojumu, saprastu tā cilvēkus, fotogrāfs centies maksimāli ilgu laiku atrasties teātrī.

Grāmatu var iegādāties gan Liepājas teātrī (lētāk!), gan „Valters un Rapa” un „Jāņa Rozes” grāmatnīcās.