Trešdien, 30. augustā, Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzejā "Hoijeres kundzes viesu namā" Kungu ielā 24 ar kormūzikas, instrumentālās mūzikas un vēsturisko deju koncertprogrammu viesojās ansamblis no Dienvidmorāvijas – "Moravia Cantat", portālu informēja "Hoijeres kundzes viesu nama" vadītāja Ieva Dzintare.

30. augusta vakarā Hoijeres namā ansambļa koncertprogramma ietvēra kora mūziku no renesanses līdz 20. gadsimtam. Koncertā tika izpildītas Johannesa Brāmsa, Antonīna Dvoržāka, Maksa Regera un dažādu Bohēmijas un Morāvijas komponistu kora dziesmas. Tāpat stīgu un pūšamo instrumentu ansamblis atskaņoja baroka komponista Johana Kaspara Ferdinanda Fišera svītu četrās daļās.  

Vakara pārsteigums klātesošajiem bija divas dziesmas latviešu valodā: Pētera Vaska dziesma "Dusi, dusi" ar Knuta Skujenieka vārdiem un latviešu tautasdziesma "Rīga dimd".

Vakara programmas turpinājumā, izdejojot tautas dejas no Bohēmijas un Morāvijas, Vācijas, Latvijas un Ukrainas, dimdēja Hoijeres kroga grīda. Dejoja gan kolektīva dalībnieki, gan arī pasākuma apmeklētāji.

Ansambļa "Moravia Cantat" koncerts Hoijeres kundzes viesu namā norisinājās Latvijas turnejas ietvaros. Liepāja bija ansambļa pēdējā pieturvieta pirms mājupceļa.

Papildu uzziņai par ansambli skatīt ŠEIT.